Pilotażowy program terapeutyczny dla osób z doświadczeniem przemocy i traumy

Już od kwietnia rozpocznie się pilotażowy program oddziaływań terapeutycznych skierowany do osób z doświadczeniem traumy oraz ich rodzin. Zadanie finansowane jest przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a jego realizatorem jest Wielkopolskie Centrum Zdrowia Psychicznego Katharsis w Poznaniu.

grafika programu i nazwa programu - grafika artykułu
Katharsis

Program realizowany będzie od kwietnia 2023 do grudnia 2024 roku. W ramach programu, w zależności od indywidualnych potrzeb, skorzystać można z różnorodnych form specjalistycznej pomocy, w tym m.in.:konsultacji diagnostycznych, porad psychologicznych, sesji psychoterapii indywidualnej, sesji psychoterapii rodzinnej, sesji psychoterapii grupowej oraz konsultacji z lekarzem psychiatrą. Zainteresowani nie muszą posiadać skierowania, a całość zadania finansuje NFZ. Konsultacje i sesje w ramach programu będą odbywać się w WCZP Katharsis w Poznaniu ul. Kórnicka 24, tel. 881551771, e-mail:rejestracja@katharsis.poznan.pl

Uczestnicy będa mogli skorzystać z kompleksowej pomocy psychoterapeutycznej, psychologicznej oraz psychiatrycznej. To oferta skierowana do osób pełnoletnich, które doświadczają nasilonego dyskomfortu psychicznego oraz trudności w codziennym życiu i relacjach z innymi ludźmi w związku z:

  • doświadczeniem lub byciem świadkiem przemocy fizycznej, psychicznej lub seksualnej,
  • doświadczeniem traumy relacyjnej w dzieciństwie,
  • doświadczeniem traumy wtórnej/ zapożyczonej w związku z udzielaniem pomocy ofiarom konfliktów zbrojnych, pandemii, wypadków, pożarów lub osobom chorym przewlekle.

Zobacz także: