Darmowy Internet dla 3 tys. gospodarstw domowych

W Poznaniu realizowany jest program "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Poznaniu", który zakłada dostarczenie do 3000 gospodarstw domowych zagrożonych wykluczeniem cyfrowym darmowego Internetu. Rekrutacja do programu już się rozpoczęła i trwać będzie do 31 maja br.

Program przeciw wykluczeniu cyfrowemu - grafika artykułu
Program przeciw wykluczeniu cyfrowemu

Projekt skierowany jest do osób zameldowanych w Poznaniu, które nie posiadają dostępu do Internetu, w szczególności:

  • gospodarstw domowych spełniających warunki upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej,
  • gospodarstw domowych spełniających warunki upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu świadczeń rodzinnych,
  • osób niepełnosprawnych ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności lub z orzeczeniem równoważnym,
  • dzieci i młodzieży uczącej się z rodzin w trudnej sytuacji materialnej i społecznej uprawniającej do uzyskania stypendiów socjalnych.

Do projektu zakwalifikowane zostaną osoby zaliczone przynajmniej do jednej z wyżej wymienionych grup. W przypadku większej liczby zgłoszeń, o otrzymaniu wsparcia będzie decydowało kryterium dochodowe. Kwalifikacji do projektu dokonywać będzie - po ocenie formalnej i merytorycznej zgłoszeń - Komisja Rekrutacyjna, w skład której wchodzić będą przedstawiciele: Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Poznania, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu oraz Biura Koordynacji Projektów Urzędu Miasta Poznania.

Zakwalifikowani do projektu otrzymają:

  • szkolenie stacjonarne z zakresu podstawowej obsługi komputera wraz z materiałami szkoleniowymi,
  • komputer z dostępem do Internetu (na podstawie umowy użyczenia) wraz z usługami serwisowymi,
  • szkolenie e-learningowe dotyczące edycji tekstów, obsługi poczty elektronicznej, zdobywania informacji, itp. na platformie edukacyjnej.

Wszyscy zainteresowani udziałem w projekcie muszą złożyć kompletny formularz zgłoszeniowy w nieprzekraczalnym terminie do 31 maja br., w  Biurze Zarządu Projektu, które mieści się przy Rynku Śródeckim 3 w Poznaniu, w godzinach 8.00 do15.00. Formularze można składać osobiście lub za pośrednictwem poczty, liczy się data wpływu.

Realizacja projektu możliwa jest dzięki uzyskaniu dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa, w ramach działania 8.3. Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu - eInclusion Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wartość projektu, który realizowany będzie do 30 kwietnia 2013 r., to 17 749 439,00 zł.

Więcej informacji: www.poznan.pl/wykluczeniecyfrowe lub telefonicznie: Call Center  61 646 33 44.