Nowy las kieszonkowy posadzony zostanie przy ulicy Hetmańskiej, przed jej skrzyżowaniem z ulicą 28 Czerwca 1956 r. Wszyscy chętni mieszkańcy mogą dołożyć swoją cegiełkę i wspólnie z przedstawicielami Miasta zasadzić nowe drzewa. Posadzonych zostanie 715 roślin, które stworzą niepowtarzalny ekosystem. Bo różnorodność gatunków i bioróżnorodność to główne zalety mikrolasu
Akcja rozpocznie się o 11:00 i potrwa do około 14:00. Na uczestników czekać będzie gorąca herbata - mając na względzie aspekty ekologiczne, warto zabrać ze sobą swój kubek.
Akcja ta jest efektem ubiegłorocznego konkursu o tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu, w którym Poznań brał udział. Puchar za najefektywniejszą zbiórkę elektroodpadów trafił do innego samorządu, jednak Miasto otrzymało od organizatora - Fundacji Odzyskaj Środowisko - 912 drzewek. Część z nich posadzona zostanie w lesie kieszonkowym, a część - 600 sadzonek - będzie przekazana Zakładowi Zagospodarowania Odpadów i trafi bezpośrednio w ręce poznaniaków i poznanianek.
Każdy mieszkaniec, który 26 października przywiezie odpady na jedno z trzech Gratowisk, otrzyma sadzonkę drzewa. Są to m.in.: lipy, sosny, buki, klony i dęby. Dokładne lokalizacje PSZOKów oraz godziny otwarcia znaleźć można na stronie.
Podczas akcji będzie również okazja do udziału w quizach i pogadankach o ekologii, sprawdzenia się w zakresie selektywnego zbierania odpadów, czy pogłębienia wiedzy o zieleni miejskiej. Do swoich stoisk edukacyjnych zaproszą: Wydział Gospodarki Komunalnej UMP, Zakład Zagospodarowania Odpadów, Zarząd Zieleni Miejskiej oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko.
Dodatkowo pierwsze 250 osób, które przyniesie ze sobą elektroodpady, otrzyma w zamian wrzos do posadzenia w ogrodzie lub na balkonie.
To nie pierwsza taka inicjatywa w Poznaniu. W ubiegłym roku powstał las kieszonkowy na Wildzie, o którym można przeczytać tutaj.
PD
Zobacz również
![Usługa "Twój e-PIT" umożliwia szybkie, proste i bezpieczne złożenie deklaracji PIT Grafika promująca kampanię zachęcającą mieszkańców Poznania do podania lokalnego adresu zamieszkania w e-PIT. Na jasnym tle widnieje hasło "Twój e-PIT już czeka!". Po prawej stronie znajduje się okrągłe logo kampanii z napisem "PIT PIT HURRA! Mieszkam w Poznaniu". Na dole umieszczono logotypy miejskich instytucji, takich jak ZDM, ZTM i Miasto Poznań.](/mim/smartcity/pictures/grafika-promujaca-kampanie-zachecajaca-mieszkancow-poznania-do-p,pic1,1274,0,434665,show2.jpg?_sst=1739447336765)
Poznański adres zamieszkania w Twoim e-PIT - mały krok, wielki wpływ
![Każdy, kto rozlicza podatki w Poznaniu, może liczyć na wiele zniżek Na zdjęciu trzech mężczyzn za stołem konferencyjnym, w tle ścianka z herbem miasta](/mim/smartcity/pictures/na-zdjeciu-trzech-mezczyzn-za-stolem-konferencyjnym-w-tle-sciank,pic1,1274,0,434606,show2.jpg?_sst=1739447336765)
Rozliczasz PIT w Poznaniu? To kaPITalnie!
![Komfortka w Zakładzie przy ulicy Mogileńskiej W pomieszczeniu sanitarnym jest złozona leżanka do przewijania osób z dodatkowymi potrzebami oraz jezdny podnośnik](/mim/smartcity/pictures/w-pomieszczeniu-sanitarnym-jest-zlozona-lezanka-do-przewijania-o,pic1,1274,0,434249,show2.jpg?_sst=1739447336765)
Nowa "komfortka" w Poznaniu
![Podczas konferencji (18 lutego) można będzie wysłuchać wystąpienia Katarzyny Kruszki-Pytlik, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP Grafika jest zaproszeniem na konferencję ITPOK oraz na panel Katarzyny Kruszki-Pytlik, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP](/mim/smartcity/pictures/grafika-jest-zaproszeniem-na-konferencje-itpok-oraz-na-panel-kat,pic1,1274,0,434186,show2.jpg?_sst=1739447336765)