Liczba wyników na stronie
30

21 i 22 września (czwartek i piątek) układana będzie nawierzchnia bitumiczna jezdni ul. Estkowskiego wzdłuż powstającej drogi rowerowej. Konieczne będzie czasowe zamykanie kolejnych odcinków dla kierowców nadjeżdżających od ronda Śródka.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu już wkrótce można będzie studiować niecodzienny, ale bardzo ważny kierunek: miejskie ogrodnictwo. Podyplomowe studia mają charakter interdyscyplinarny, a rekrutacja trwa do 25 października.

Już w październiku rusza kampania "Syty_POZnan". To zbiórka żywności w poznańskich szkołach i przedszkolach. Jedzenie przekazane zostanie organizacjom takim jak Zupa na Głównym, Jadłodajnia św. Elżbiety czy Pogotowie Społeczne.

Wybory do Sejmu i Senatu oraz referendum ogólnokrajowe odbędą się już 15 października. Tego dnia w Poznaniu działać będzie 260 lokali wyborczych. Osoby, które nie są pewne, gdzie pójść zagłosować, mogą to sprawdzić na kilka sposobów.

Uchwała krajobrazowa jako akt prawa miejscowego nie może regulować kwestii umieszczania reklam kandydatów w wyborach do Sejmu i Senatu w przestrzeni publicznej. Przepisy, które to określają, znajdują się w przyjętym przez parlament Kodeksie wyborczym.

Hipodrom Wola stanie się najbardziej prestiżowym i jednym z najnowocześniejszych ośrodków jeździeckich w tej części Europy. Dziś miało miejsce oficjalne przeniesienie udziałów Spółki Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego do grupy kapitałowej MTP, która od lat organizuje największy w Europie Środowo-Wschodniej cykl halowych zawodów jeździeckich Cavaliada Tour. 

Rusza kolejny konkurs mikrograntów dla poznańskich seniorek i seniorów. Autorzy najlepszych pomysłów mogą otrzymać do 2,5 tys. zł na ich realizację. Pierwszy nabór wystartował, można już składać oferty.

Na placu Wolności można już oglądać wystawę poświęconą najlepszym obiektom architektonicznym, jakie powstały w Poznaniu w ostatnich dekadach. Autorami prezentowanych zdjęć są laureaci konkursu fotograficznego organizowanego z okazji 25. odsłony Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro.

Jak to jest - być w spektrum autyzmu? Z czym mierzą się mieszkający w Poznaniu ludzie z doświadczeniem uchodźczym? Jak rozmawiać z osobami trans? Na te wszystkie pytania odpowie Poznański Tydzień Równości. Przez sześć dni na wszystkich mieszkańców i mieszkanki Miasta czekają liczne warsztaty, wykłady i spotkania.

Mający niecałe 15 metrów długości Moderus Gamma LF 05 AC to pierwszy w Polsce jednoczłonowy tramwaj, który jest w pełni niskopodłogowy. Dziś rano wyjechał w swój premierowy kurs z pasażerami. Będzie wykorzystywany na poznańskich trasach, przede wszystkim na linii 99.

13. edycja cyklu kulturalno-edukacyjnego pod hasłem "Senioralni. Poznań" z pewnością będzie bardzo szczęśliwa. Centrum Inicjatyw Senioralnych zaprasza po raz kolejny poznańskie seniorki i seniorów do wspólnego świętowania. Tegoroczne wydarzenia zapowiadają się też bardzo zielono.

Nadchodzący tydzień w Bibliotece Raczyńskich zabierze czytelników w podróż w odległe zakątki świata, przeniesie w czasie do dzieciństwa, które miało smak lodów "Bambino", a także przypomni o wydarzeniach, które działy się niedaleko Poznania podczas II wojny światowej.

W najbliższy weekend na mieszkańców czeka wiele atrakcji - w teatrach rozpoczynają się spektakle premierowe. W Centrum Szyfrów Enigma zainteresowani przeniosą się w czasie podczas Festiwalu Dawnych Komputerów i Gier. W parku przy Browarze będzie można zadbać o profilaktykę, na placu Kolegiackim poznać sekrety archeologów, a na poznańskich targowiskach - spróbować lokalnych produktów.  

Pływalnia, lodowisko, a może tenis stołowy? Z takich sposobów aktywnego spędzenia czasu mogą od września korzystać poznanianki i poznaniacy. Od poniedziałku, 18 września rusza sezon na Chwiałce.

Tylko do piątku, 15 września mieszkańcy mogą głosować na jeden z 24 obiektów, które do tej pory otrzymały Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro. To m.in. popularne miejsca kultury i sportu, eleganckie biurowce, a także kameralne osiedla mieszkaniowe. Spośród nich poznaniacy wskażą jeden zrealizowany projekt, którego autor otrzyma statuetkę Srebrnego Quadro.

W sobotę, 16 września przy siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka otwarte zostanie boisko im. Tomasza Sadowskiego, założyciela tej organizacji. Obiekt ma służyć jednoczeniu ponad podziałami i kulturami, zbliżaniu środowisk i integracji poprzez sport. W dniu inauguracji na poznaniaków czekają koncerty, warsztaty i turniej piłkarski.

Barokowe freski w urzędzie miasta, historyczna kamienica przy ul. Kilińskiego 4, budynek Poznań Congress Center czy Oddział Onkologii Szpitala Klinicznego im. K. Jonschera - to poznańskie obiekty, które znalazły się w finale ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Jego elementem jest internetowy plebiscyt. Głosy na wybrane realizacje można oddawać do 27 września.

Miasto Poznań, Grupa MTP i partnerzy zapraszają na pierwszy powakacyjny "Poznań w formie" do parku przy Starym Browarze. Tradycyjnie nie zabraknie bezpłatnych badań profilaktycznych i porad medycznych, warsztatów i spektakli dla najmłodszych. Hasłem przewodnim wrześniowej odsłony festynu będzie zapobieganie uzależnieniom.

Targowiska Poznańskie po raz kolejny zapraszają na sobotę pełną ciekawych atrakcji na placu Wielkopolskim i rynku Jeżyckim. Wydarzenia odbędą się w ramach cyklu "A na targowiskach dzieje się, oj dzieje... ".

"Oszczędzaj energię" -  to hasło tegorocznego, już 22. Europejskiego Tygodnia Mobilności, który potrwa od 16 do 22 września. W jego trakcie będzie można wziąć udział w grze miejskiej "Przystanek Przygoda", a kulminacyjnym momentem będzie Dzień bez Samochodu. W piątek - 22 września - każdy będzie mógł podróżować na liniach ZTM Poznań bezpłatnie. Warunkiem będzie okazanie ważnego dowodu rejestracyjnego (jeden dowód - jedna osoba).  

W najbliższą sobotę na placu Kolegiackim odbędzie się piknik archeologiczny. Na uczestników czekać będą warsztaty, stoiska historyczne, spektakl dla rodzin, podróże z przewodnikiem, gra miejska i wiele innych atrakcji.

Kierowcy, piesi i rowerzyści korzystają już z czterech gruntownie przebudowanych ulic na północy Poznania. To ul. Glinienko, Janowo, Drogocin i Knyszyn. Nowy układ drogowy służy mieszkańcom okolicznej zabudowy jednorodzinnej.

Ponad 120 godzin lekcji stepu, 200 kostiumów inspirowanych latami dwudziestymi i ogromne wyzwanie techniczne, by na scenę w każdym spektaklu spadło 100 litrów deszczu - tak w liczbach wyglądały przygotowania do "Deszczowej piosenki" w reżyserii Tadeusza Kabicza. Już 16 września premiera jednego z najsłynniejszych musicali w historii na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Liczba wyników na stronie
30