Leaders & HR 4 Equality - Siejmy równość, budujmy przyszłość

Poznań po raz kolejny stał się miejscem kluczowych rozmów, tym razem o równości i różnorodności. Konferencja "Leaders & HR 4 Equality - Różne drogi do równości w praktyce" zgromadziła liderów i liderki, przedstawicieli biznesu, nauki i organizacji społecznych. Celem wydarzenia było poszukiwanie rozwiązań na rzecz bardziej inkluzywnego jutra.

5 osób siedzących przy stoliku z wodą: od lewej kobieta w siwych włosach trzymająca na kolanach prawdopodobnie notes, mężyczna w okularach z zarostem na twarzy i bez włosów na głowie, kobieta z zaplecionymi rękoma na nogach, kobieta opierająca ręce o oparcie fotela, mężczyzna w okularach, podpierający ręką głowę, krótko przystrzyżony, w lewym, górnym narożniku widać napis: World Trade Center Poznań - grafika artykułu
fot. AGENCJA WIWITAN

Tworząc lepszą przyszłość

"Najlepszym sposobem przewidywania przyszłości jest jej tworzenie" - ten cytat Petera Druckera stał się mottem uczestników konferencji. Rozmawiano o tym, jak wprowadzać realne zmiany w organizacjach i społecznościach, wzmacniając równość płci, równowagę między życiem zawodowym a prywatnym i przeciwdziałając dyskryminacji. Wydarzenie zainaugurowało projekt "RÓŻNE DROGI DO RÓWNOŚCI - RYNEK RÓWNYCH SZANS", który promuje równość szans na rynku pracy w Wielkopolsce.

Nagrody True Equity Award

Ważnym punktem konferencji było wręczenie nagród True Equity Award za działania wspierające równość płci. Laureatami zostali:

  • ANIA KRUK Jewellery  (pracodawca zatrudniający do 250 pracowników),
  • Volkswagen Poznań  (pracodawca zatrudniający powyżej 250 pracowników),
  • Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu  (instytucja publiczna).

Ich osiągnięcia pokazują, że różnorodność przekłada się na wymierne korzyści dla społeczności, pracowników i organizacji.

Równość to wspólna sprawa

Konferencja podkreślała, że równość płci dotyczy wszystkich, a budowanie Partnerstwa na Rzecz Równości Płci wymaga zaangażowania zarówno kobiet, jak i mężczyzn. "Równość to nie tylko temat do rozmów. To cel, który wspólnie możemy osiągnąć" - podsumowali organizatorzy.

Wyjątkowym elementem wydarzenia była wystawa Marty Frej, na której zaprezentowano 16 prac artystki. Poruszające grafiki wzbudziły refleksję nad wyzwaniami związanymi z równością i stały się inspiracją dla uczestników.

Organizatorzy zadbali o emocje i integrację uczestników. Nagrodą główną, przyznaną za wygraną w quizie, był voucher na dedykowany webinar z języka inkluzywnego oraz zestaw nagród od SENSE consulting. Aktywni w dyskusjach i zabawach mogli liczyć na dodatkowe upominki, ufundowane przez partnerów: Solar Company, Walutomat, W. Legutko i Klub Kobiet Przedsiębiorczych.

Organizatorem konferencji była firma SENSE Consulting, a jej współorganizatorami i partnerami byli: Muzeum Historii Kobiet, Fundacja Czas Kobiet oraz Fundacja Ja, Nauczyciel. 

Konferencja pokazała, że równość nie jest jednorazowym działaniem, ale codziennym wysiłkiem, który inspiruje i wzywa do budowania lepszego świata.