Pracownicy i studenci psychologii UAM oferują bezpłatną pomoc w diagnozie/ewaluacji

Kim jesteśmy?
Od kilkunastu lat studenci psychologii poznańskiego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza mają możliwość zdobywać specjalność zawodową: Animator społeczności lokalnych.
Co oferujemy?
Właśnie zaczyna się nasz semestr i potrwa do połowy czerwca. W tym czasie możemy z Wami współpracować wokół Waszych potrzeb dotyczących właśnie diagnozy czy ewaluacji. Zakres możliwości mamy dość spory - od tworzenia z Wami i dla Was ankiet, kwestionariuszy czy innych narzędzi, przez wywiady, warsztaty diagnostyczne czy ewaluacyjne, a także spacery badawcze, grupy fokusowe itp. Nasi studenci i studentki są na 4 -tym roku studiów - są już przygotowani do takiej pracy, chcą jej spróbować, sprawdzać się, uczyć się zawodu i dać coś od siebie innym. Oczywiście mają naszą - czyli nauczycieli - opiekę i pomoc merytoryczną.
Nasz wspólny projekt musielibyśmy skończyć najlepiej do początku czerwca. Otrzymalibyście od nas raport diagnostyczny/ewaluacyjny - w tym wyniki, wnioski, rekomendacje i naszą propozycję rozumienia/wyjaśniania tego, co zbadaliśmy w ramach konkretnych teorii psychologicznych. Oferujemy Wam wsparcie w polach, na które może nie macie niekiedy czasu albo kadr, albo potrzebujcie psychologicznego myślenia z od ludzi zewnątrz żeby rozwinąć swoje pomysły.
Nasza współpraca z Wami będzie dla Was bezpłatna - obie strony skorzystają. Chcielibyśmy też z Wami podpisać porozumienie o współpracy na poziomie naszego Wydziału Psychologii i Kognitywistyki UAM.
Ostatnio pracowaliśmy m.in. dla CK Zamek w Poznaniu, dla Biura Karier UAM, dla Fundacji Projekty Edukacyjne, Fundacji Jak Malowana czy Centrum Inicjatyw Obywatelskich ze Słupską. Teraz szukamy raczej partnera z Poznania, może z Wielkopolski, choć nie wykluczamy sensownego projektu na odległość. Jak widzicie, pacujemy dla NGO i też dla sektora publicznego, zdarza nam się też pracować dla biznesu.
Jeżeli jesteście zainteresowani - dzwońcie lub piszczcie po szczegóły: Agnieszka Rosińska: tel 602 155 485; e-mail: agaros@amu.edu.pl.
Agnieszka Rosińska - psycholog, trenerka, facylitatorka i ekspertka w projektach społecznych od ponad 30-stu lat. Pracuje na rzecz społeczności, organizacji i grup (wiejskich i działających w miastach). Zależy jej na tym, aby jej studenci mogli uczyć się w działaniu - a nie tylko w teorii. Od prawie 20-stu lat w ramach zajęć na specjalności "Animator społeczności lokalnych" pracuje na rzecz zewnętrznych Partnerów, pomagając im zrobić diagnozę, ewaluację, monitoring - zwłaszcza w zakresie analizy czynników psychospołecznych i organizacyjnych.
Obszar diagnozy:
Potrzeby odbiorców działań, badanie potencjalnej grupy docelowej projektu, badanie lokalnej społeczności (w której jesteście lub do której chcecie dotrzeć z ofertą), analiza potencjału organizacji, diagnoza stanu i procesów w partnerstwie, i inne).
Zapraszamy do współpracy!
AR/IG
Zobacz również

Poznańska Rada ds. Rozwoju Wolontariatu rozpoczęła działalność

Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Wydziale Kultury Urzędu Miasta Poznania

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2040+
