- Festiwal nie ma szansy odbyć się w dotychczasowej trzydniowej formule. Wybraliśmy wariant hybrydowy: koncerty odbywać się będą dwa- trzy razy w tygodniu i będą dostępne zarówno online, jaki dla dozwolonej liczby widzów na żywo. Co najważniejsze - wszystkie odbędą się w Poznaniu - mówi Łukasz Minta z fundacji Fast Forward, która organizuje festiwal.
Na festiwalu najliczniej zaprezentują się wykonawcy związani z Poznaniem, m.in. Wczasy , Rosalie., Swiernalis, Izzy and The Black Trees, czy Michał Kowalonek. Nie zabraknie też części konferencyjnej, której program zostanie ogłoszony w późniejszym terminie.
Koncerty odbędą się w klubach i salach koncertowych w centrum miasta. Wśród festiwalowych lokacji nie zabraknie dobrze znanych miejsc. Tama, Dragon, KontenerART, Scena na Piętrze, Blue Note, Próżność, czy Schron to tylko niektóre z nich. Taka formuła umożliwia przede wszystkim wsparcie poznańskich artystów, animatorów i klubów muzycznych. Miasto Poznań pozostaje głównym mecenasem festiwalu.
- Zarówno organizatorzy, jak i Miasto Poznań, które przekazuje najwyższą dotację na wsparcie festiwalu, mają wspólny cel: pomoc dla poznańskich artystów i animatorów sceny muzycznej, w tym klubów muzycznych - mówi Jędrzej Solarski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.
Od 2014 roku Spring Break Showcase Festival & Conference jest najważniejszą, polską imprezą nie tylko prezentującą gwiazdy, ale przede wszystkim wspierającą muzycznych debiutantów. Spring Break w pełni wspiera politykę miasta, która promuje solidarność z lokalną branżą kulturalną i artystami.
Na każde wydarzenie będą obowiązywać osobne bilety wstępu. Szczegółowe informacje wkrótce.
Bilety zakupione dotychczas na kwietniową edycję festiwalu zachowują ważność na edycję przyszłoroczną.
Więcej szczegółów na profilu Spring Break.
RB
Zobacz również

Rusza Next Fest - 3 dni, 120 koncertów, 13 scen, tysiące ludzi [AKTUALIZACJA]

Młodzież uczciła rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego

Szansa na więcej - konferencja wspierająca rozwój zawodowy
