POZAP - Poznań o zamówieniach publicznych

Duża dawka wiedzy i praktycznych informacji czeka na uczestników pierwszej edycji "POZAP - Poznań o zamówieniach publicznych". W ramach kongresu blisko 20 ekspertów poruszy tematy takie jak rola człowieka w zamówieniach publicznych oraz budowanie kompetencji zespołu, ryzyka w procesie udzielania zamówień, społecznie odpowiedzialne wydatkowanie środków publicznych czy problemy związane z cyfryzacją rynku zamówień. Uczestnicy będą mieli również możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami po pierwszych dziewięciu miesiącach stosowania nowego prawa zamówień publicznych.
Organizatorzy przygotowali zróżnicowane formaty wystąpień z możliwością zadawania pytań. Gościem specjalnym kongresu będzie Hubert Nowak, prezes Urzędu Zamówień Publicznych. W trakcie wydarzenia odbędzie się także kiermasz oryginalnych przedmiotów wytworzonych w ramach działalności Podmiotów Ekonomii Społecznej.
- Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę interesariuszy rynku zamówień publicznych, którzy licznie pojawią się na kongresie, na kwestię odpowiedzialności i sprawiedliwości społecznej w procesie wydatkowania środków publicznych - mówi Katarzyna Woźniak, dyrektor Biura Zamówień Publicznych UMP. - Obecność Podmiotów Ekonomii Społecznej oraz możliwość nabycia przepięknych rzeczy, które wytwarzają, z pewnością uświetni to wydarzenie.
Jak podaje serwis biznes.gov.pl, zamówienia publiczne to kluczowa forma udziału sektora publicznego w gospodarce. Według danych Komisji Europejskiej wydatki na zamówienia publiczne stanowią nawet 19% PKB Unii Europejskiej, co daje kwotę 2,3 biliona euro rocznie. W przypadku polskiej gospodarki udział zamówień publicznych w PKB to co najmniej 10%, a kwota - około 200 miliardów złotych - tyle co roku wydają publiczni zamawiający na towary i usługi kupowane w systemie zamówień publicznych.
Harmonogram wydarzenia
- 9:00 - 9:45 / Budowanie kompetencji zespołu ds. zamówień publicznych
- 10:00 - 10:45 / Zamówienia odpowiedzialne społecznie jako instrument walki z wykluczeniem społecznym
- 11:00 - 12:00 / Inwestycje a zasada efektywności. Od wszczęcia postępowania po realizację
- 12:00 - 13:00 / Przerwa obiadowa
- 13:00 - 13:45 / Podpisy elektroniczne bez tajemnic
- 14:00 - 14:45 / Jedyną stałą jest zmiana, czyli czego możemy się spodziewać w ramach nowelizacji PZP
- 15:00 - 15:45 / Ryzyka w procesie udzielania zamówienia. Studium przypadku
Wstęp na kongres, który odbędzie się na Stadionie Miejskim w Poznaniu (Klub B17), jest bezpłatny. Ze względu na regulacje związane z COVID-19, liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem www.pozap.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń.
Wydarzenie można śledzić na Facebooku.
Na miejscu uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowego parkingu. Organizatorem jest Miasto Poznań oraz przetargowa.pl. Patronat: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Urząd Zamówień Publicznych, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych.
Zobacz również

Otwarty Dziedziniec przed Zamkiem

Warto zostawić 1,5 proc. w Poznaniu

Lodowisko Malta kończy sezon
