Zabiegi sterylizacji przeprowadzane będą przede wszystkim w sobotę, 25 marca, ale wiele gabinetów przedłuża termin akcji do kilku bądź kilkunastu dni. (Lista gabinetów i terminy dostępne w załączniku.) W przypadku podjęcia decyzji o sterylizacji, konieczny jest wcześniejszy kontakt z wybranym gabinetem, aby wyznaczyć termin i omówić zasady przygotowania zwierzątka do zabiegu
Celem akcji jest zwrócenie uwagi na odpowiedzialną opiekę nad kotami i psami, bo do właścicieli zwierząt należy decyzja o poddaniu ich zabiegowi sterylizacji. Ważne jest uświadomienie opiekunom zwierząt, jak bardzo potrzebne jest ograniczenie populacji kotów i psów. Każdej wiosny tysiące kociąt i szczeniąt trafia do schronisk, przytulisk lub na ulicę. Również w poznańskim Schronisku dla Zwierząt na opiekunów czeka około 400 psów i 70 kotów. Niestety, jak pokazuje praktyka, większość z nich nie znajdzie swojego domu. Rada Miasta Poznania podjęła decyzję o zwolnieniu właścicieli psów poddanych sterylizacji lub nabytych w poznańskim Schronisku dla Zwierząt z opłaty podatku za psa.
O ile właściciel zwierzaka nie ma zamiaru zakładać hodowli, warto by rozważył możliwość sterylizacji psa lub kota. To przesąd, że suka powinna przynajmniej raz w życiu mieć szczeniaki. Hormonalne środki antykoncepcyjne wolno stosować tylko doraźnie. Rozregulowują organizm i zwiększają ryzyko chorób. Właściciele zwierząt powinni pamiętać, iż przyjście na świat potomstwa po ich pupilu nakłada na opiekunów moralny obowiązek troski nad dalszym losem tych zwierząt.
Nie pozwólmy, aby kocięta i szczenięta trafiły do schroniska lub na ulicę.
Zobacz również

Wiecha na budowie pływalni przy ul. Taborowej

Stwórz grę i chroń wodę - konkurs H2O Challenge

Impact'25 - znana jest już agenda konferencji
