Arsenał wśród finalistów prestiżowego konkursu

Prestiżowe wyróżnienie "Lidera Dostępności" przyznaje kapituła złożona z ekspertów. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich, pod honorowym patronatem Prezydenta RP. W jubileuszowej edycji zgłoszono rekordową liczbę projektów - aż 85. Do finału zakwalifikowano 29 obiektów oraz kandydatów i kandydatki w kategoriach indywidualnych. Zwycięzców poznamy podczas gali finałowej w Pałacu Prezydenckim.
Podczas modernizacji płyty Starego Rynku siedziba Galerii Miejskiej Arsenał przeszła gruntowną modernizację wg projektu pracowni Demiurg. Kultowy budynek z lat 60. zyskał nowe życie - nie tylko pod względem estetycznym, ale przede wszystkim funkcjonalnym.
Wśród najważniejszych zmian znalazły się:
- nowoczesna winda, zapewniająca dostępność wszystkich kondygnacji,
- komfortka - w pełni wyposażone pomieszczenie do pomocy higienicznej dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów i dzieci,
- przebudowane klatki schodowe i system wentylacji,
- zmieniony układ pomieszczeń, dostosowany zarówno do funkcji ekspozycyjnych, jak i administracyjnych,
- pokój wyciszenia - przyjazna przestrzeń sensoryczna z wygodnym fotelem, światłem i słuchawkami tłumiącymi,
- toalety z przewijakami i udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami.
Do Galerii można wejść od Starego Rynku - przez przestrzeń księgarni i kawiarni, ale również od ul. J.B. Quadro, gdzie znajduje się punkt informacyjny i wejście do windy.
Arsenal oferuje również pętle indukcyjne w każdej przestrzeni wystawienniczej - kluczowe dla osób z niepełnosprawnością słuchu, a także audiodeskrypcje do wybranych ekspozycji, wygodne miejsca do odpoczynku na trasie zwiedzania oraz mapy sensoryczne dostępne online dla osób neuroróżnorodnych.
Więcej informacji o galerii można znaleźć na stronie: www.arsenal.art.pl
AW
Zobacz również

Bolesław Chrobry z Poznania po władzę i koronę

Roślinka za wiedzę o ochronie środowiska

Zagrożenie wścieklizną
