W spotkaniu uczestniczyli również naukowcy z Wydziału Fizyki UAM, Instytutu Logistyki i Magazynowania oraz Instytutu Genetyki Roślin Polskiej Akademii Nauk.
Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu była licznie reprezentowana nie tylko przez organizatorów spotkania ale także naukowców z Zakładu Teorii Sportu, Zakładu Fizykoterapii i Odnowy Biologicznej, Zakład Nauk o Aktywności Fizycznej i Promocji Zdrowia oraz specjalistę ds. praktyk klinicznych Katedry Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych. W spotkaniu uczestniczyła również rzeczniczka prasowa uczelni.
Część prezentacyjną rozpoczął gospodarz, który skutecznie łączy pracę naukową kierownika Katedry Rehabilitacji w Chorobach Wewnętrznych i Pełnomocnika Rektora AWF ds. Praktyk Klinicznych z zarządzaniem szpitalami pulmonologii i torakochirurgii w Wielkopolsce. Po przywitaniu gości i przedstawieniu drogi do innowacyjnych rozwiązań WCPiT, dr Paweł Gabryel i dr n. med. Maciej Bryl (ordynator Oddziału Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii) przedstawili słuchaczom prezentacje medyczne na temat pierwszego przeszczepu płuca w Wielkopolsce oraz perspektyw leczenia niedoboru komórkowego raka płuc (polecamy artykuł: WIELKI SUKCES WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM PULMONOLOGII I TORAKOCHIRURGII. Dopełnieniem prezentacji WCPiT było wystąpienie dr inż. Pawła Kominka, który jako kierownik działu IT zaprezentował najnowsze rozwiązania stosowane przez szpital.
Następnie o zabranie głos zostali poproszeni goście, którzy przedstawili współpracę poznańskich instytucji naukowo-badawczych prowadzoną z inicjatywy Miasta Poznania m.in. jako projekt Wielkopolska Platforma Innowacyjna (http://wpi.poznan.pl/) oraz zespoły naukowe i rozwiązania badawcze pod kątem możliwej współpracy z WCPiT. Prezentacje przedstawili w następującej kolejności: mgr Honorata Pilarczyk (koordynator projektu WPI, Miasto Poznań), prof. Ryszard Krzyminiewski (kierownik Zakładu Fizyki Medycznej UAM), mgr Anna Gawrońska-Błaszczyk (główny specjalista GS1 Polska ILiM), mgr inż. Paulina Szewczyk (dyrektorka CIRiTT PP), mgr Judyta Strakowska (doktorantka Zakładu Genetyki Patogenów i Odporności Roślin IGR PAN).
Po owocnej dyskusji personel WCPiT oprowadził uczestników po szpitalu.
Zobacz fotorelację: Spotkanie w WCPiT (http://www.wpi.poznan.pl/galeria/3_76.html)
Spotkanie było wyjątkowe ponieważ nie tylko pozwoliło naukowcom wyznaczy obszary współdziałania ale badania Wydziału Fizyki UAM oraz rozwiązania ILiM wzbudziły żywe zainteresowanie współpracą po stronie gospodarzy. Wizyta w Wielkopolskim Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii była trzynastą wizytą w firmach w ramach Wielkopolskiej Platformy Innowacyjnej (Wiemy, jak połączyć naukę z biznesem http://wpi.poznan.pl/artykul/1275.html) i potwierdza tezę o możliwości współpracy poznańskich jednostek naukowo-badawczych i szpitali najwyższego poziomu referencyjnego. Na kolejne spotkania nasz zespół wybiera się do Wielkopolskiego Centrum Klasteringu oraz Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości firmy Promag S.A.
Znajdź nas na FB
Zobacz również

Grow in Poznan - międzynarodowa konferencja wspierająca przedsiębiorczość i rozwój kompetencji zawodowych

Działalność nierejestrowa - kwestie podatkowe. Bezpłatne szkolenie online w języku ukraińskim

Konferencja Szansa na więcej - rozwój, biznes, przyszłość
