Czas na Olimpiadę Sztucznej Inteligencji

Organizatorami Olimpiady są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Wrocławski

Grafika przedstawia globus z perspektywy sztucznej inteligencji - grafika artykułu
Czas na Olimpiadę Sztucznej Inteligencji

Sztuczna inteligencja jest najbardziej wpływową technologią naszych czasów. Polska potrzebuje młodych talentów AI, przyszłych naukowców i przedsiębiorców gotowych rozwijać się w kraju i za granicą oraz zdolnych do komercjalizacji innowacji - tak rozpoczęła prof. UAM dr Edyta Juskowiak, Prodziekan ds. studenckich i kształcenia.

W roku 2024, odpowiadając na potrzebę wyłonienia reprezentacji na pierwszą w historii Międzynarodową Olimpiadę Sztucznej Inteligencji, przeprowdzono pierwszą polską Olimpiadę AI - nowe ogólnopolskie zawody dla uczniów szkół średnich.

Pomysłodawcy na wzór Olimpiady Matematycznej, czy Olimpiady Informatycznej chcą przyczynić się się do powstania licznej grupy pasjonatów i ekspertów, rozwijających tę dziedzinę w Polsce i za granicą. Polska Olimpiada AI (PAIO) ułatwia rozwój ekosystemu AI i społeczności już na wczesnym etapie: uczniów szkół średnich, nauczycieli, środowisk akademickich, przedsiębiorstw, decydentów, organizacji i entuzjastów.

Harmonogram Olimpiady 2025:

  • I etap online: 17.02 - 22.03.2025;
  • II etap regionalny: 26-27.04.2025 jednocześnie w czterech miastach: Poznań, Kraków, Warszawa, Wrocław;
  • Finał we Wrocławiu: 30.05 - 02.06.2025

W tym roku zespołowe finały międzynarodowe odbędą się w Pekinie w Chinach. Na które pojedzie jeden lub dwa zespoły złożone z zakwalifikowanych finalistów Polskiej Olimpiady AI.

Więcej na stronie www: https://oai.cs.uni.wroc.pl