Tablica poświęcona bohaterowi akcji Bollwerk Antoniemu Gąsiorowskiemu pseudonim "Ślepy Antek" została odsłonięta na Chwaliszewie. W uroczystości wziął udział m.in. Stanisław Tamm, sekretarz miasta.

Noc w Palmiarni, starosłowiańskie święto muzyki i tańca czy Rockowizna Festiwal - to tylko kilka wydarzeń, w których poznaniacy i poznanianki będą mogli wziąć udział w ten weekend. Ponadto w stolicy Wielkopolski wystąpią Natalia Przybysz, Maria Peszek i Ania Karwan. W wolnych dniach warto też wybrać się na spacer po Starym Mieście, obejrzeć plenerowe seanse czy poćwiczyć nad Wartą.

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Dorosłych z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym "Żurawinka", Fundacja Wózkowicze oraz Fundacja Akcja Menstruacja - to zwycięzcy tegorocznych Inicjatorów w kategoriach Wspierający, Aktywizujący i Nowatorski. Pozostałych laureatów poznamy we wrześniu w trakcie Poznańskiego Targu Dobra.

Na odcinku od ul. Kasprzaka do ul. Reymonta zmienił się sposób postoju. Parkowanie - zamiast w całości na chodniku - odbywa się teraz częściowo na nim i na jezdni. Dzięki temu piesi zyskali więcej miejsca.

Przez cały czerwiec trwała rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ostatecznie przypadł on Białej Podlaskiej. Poznań zajął 33. miejsce spośród 56 startujących miast i drugie wśród tych powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Cykliści kręcący kilometry dla stolicy Wielkopolski przejechali 292 647 km co było siódmym wynikiem jeśli chodzi o przejechany dystans.

Podczas wakacji można wybrać się na liczne spacery w ramach "Lata na Trakcie". Przewodniczki i przewodnicy Poznańskiego Centrum Dziedzictwa oprowadzą zwiedzających po wielu ciekawych miejscach w stolicy Wielkopolski. To również świetna okazja, by lepiej poznać historię miasta.

W piątek, 15 lipca po raz drugi w tym roku będzie można podziwiać rośliny wieczorową porą. Podczas wydarzenia zagra również zespół Drum Work, który zabierze zwiedzających w podróż do krajów Afryki Zachodniej.

Podpisano list intencyjny w sprawie przekazania Miastu Poznań unikatowej kolekcji dzieł największych polskich i światowych przedstawicieli sztuki konceptualnej. Wartość zbioru jest w tej chwili trudna do dokładnego wycenienia, jednak szacunkowo może to być kilka milionów złotych.

Miejscy radni uchwalili dwa nowe miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego.  Chodzi o teren w rejonie ulicy Jasna Rola na Naramowicach oraz obszar w zasięgu ulic Szelągowskiej, Wilczak i Czapla. Celem obu dokumentów jest ochrona znajdującej się tam zieleni i ograniczenie intensywności zabudowy.

Lech Poznań zagra dziś rewanżowe spotkanie eliminacji do Ligi Mistrzów z Karabachem Agdam. W pierwszym meczu, na własnym stadionie, wygrał 1:0. Mecz odbędzie się w Baku. Rozpocznie się o godzinie 18:00 czasu polskiego. W przypadku wygranej w dwumeczu aktualny mistrz Polski będzie miał zagwarantowaną grę w europejskich pucharach do IV rundy eliminacji.

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zapraszają poznanianki i poznaniaków w wieku 60+ na Spartakiadę Seniorów. Impreza odbędzie się na przełomie sierpnia i września. W programie: pływanie, lekkoatletyka, tenis stołowy, bowling, szachy i warcaby. Ruszyły zapisy na wydarzenie. Warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Poznańscy radni przegłosowali projekty uchwał dotyczących przekazania dwóch miejskich instytucji kultury - Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości  i Muzeum Archeologicznego - Samorządowi Województwa Wielkopolskiego. W ramach współpracy między samorządami Miasto weźmie pod opiekę Filharmonię Poznańską, której nowa siedziba może powstać na terenie MTP.

Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem drogi dla pieszych i rowerzystów, która połączy dwie ulice na pograniczu Winograd i Naramowic - Abrahama i Lechicką. To drugi etap rozpoczętego w maju projektu finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wszyscy, dla których historia i kultura Poznania nie mają tajemnic, mogą wziąć udział w konkursie zorganizowanym na oficjalnym profilu TikTok Miasta Poznań. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Prace na ul. 28 Czerwca 1956 r. na Wildzie są coraz bardziej zaawansowane. Pozwoli to na powrót tramwajów na tę ulicę w sierpniu. Jest ona gruntownie przebudowywana na odcinku od skrzyżowania z ul. Wierzbięcice i Górna Wilda do ul. Kilińskiego i Krzyżowej.

Lokalni i regionalni wytwórcy żywności oraz rzemieślnicy wystawią się ze swoimi produktami na placu przed słynnym śródeckim muralem. Wszystko to w ramach Targu Śródeckiego, który odbywać się będzie w trzy wakacyjne soboty: 9 lipca, 30 lipca i 20 sierpnia.

Letnie brzmienia, Łazarskie lato oraz wiele wydarzeń w dawnej zajezdni tramwajowej Madalina - to tylko niektóre atrakcje, z jakich w ten weekend mogą skorzystać mieszkańcy Poznania i turyści. Oprócz tego wakacyjną atmosferę będzie można poczuć nad Wartą. Odbędzie się też dużo koncertów i spektakli teatralnych. 

Trasa Poznańskiego Szybkiego Tramwaju po ponad 25 latach intensywnej eksploatacji wymaga remontu, aby dalej mogła pełnić swoją niezwykle istotną rolę w układzie komunikacyjnym miasta. Dzięki modernizacji poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania. Prace rozpoczną się 1 sierpnia.

Liczba wyników na stronie
30