Na rozkładach jazdy obowiązujących od 1 sierpnia, które znajdą się na przystankach komunikacji miejskiej, w prawym dolnym rogu, zostaną umieszczone specjalne kody QR. Dzięki nim będzie można wygodnie sprawdzić, o której godzinie odjedzie nasz tramwaj lub autobus.

Każdy chętny może co tydzień otrzymywać informacje o budowach w centrum Poznania. Ruszył specjalny biuletyn, w którym mailowo wykonawca opisuje postępy prac, czy zmiany organizacji ruchu.

Sejm wybrał patronów roku 2023. Wśród siódemki wybitnych Polek i Polaków znalazł się Paweł Edmund Strzelecki - urodzony w Głuszynie, która obecnie jest częścią Poznania - podróżnik, odkrywca i filantrop.

W poniedziałek, 25 lipca na Starym Rynku pojawił się transport znaczących rozmiarów rur, które posłużą do budowy zbiornika retencyjnego przy Wadze Miejskiej. Średnica jednego elementu wynosi aż trzy metry. Przywożone są z Turcji w odcinkach liczących także trzy metry.

Podczas prac na Starym Rynku archeolodzy odkryli kolejne podziemne pomieszczenie - tym razem małych rozmiarów, najprawdopodobniej stanowiące drugą, niższą kondygnację piwnicy tzw. Nowego Ratusza. Działający na miejscu pracownicy, po wykonaniu otworu w drzwiach do tego pomieszczenia, poczuli niezidentyfikowany zapach wydobywający się ze środka. Dla bezpieczeństwa została wezwana straż pożarna, która po wejściu do niego i wykonaniu pomiarów nie stwierdziła jednak zagrożenia.

Dwie ulice na Umultowie zyskają nowe jezdnie. Prace na ul. Spokojnej już trwają, na ul. Bursztynowej ruszą w najbliższym czasie. To pierwsze z czterech ulic na terenie Umultowa, które wytypowane zostały do pilotażowego utwardzania z wykorzystaniem płyt ażurowych.

W ten weekend miłośnicy dobrych dźwięków mogą wybrać się na Edison Festiwal, podczas którego wystąpią znani artyści polskiej sceny muzycznej. Warto udać się też nad Rusałkę, gdzie zawita Jedzielnia, a także w okolice jeziora Maltańskiego - będzie tam wesoło i kolorowo za sprawą Festiwalu Baniek Mydlanych oraz Kolor Fest. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Zostały ostatnie dni na wysyłanie zgłoszeń do kolejnej edycji konkursu dla najlepszych inwestorów działających w Poznaniu. Tak jak w poprzednich odsłonach jurorzy zwrócą uwagę na dokonania przedsiębiorców w zakresie budownictwa mieszkaniowego, obiektów usługowych oraz działań inwestycyjnych na terenach zdegradowanych. Nabór trwa tylko do 29 lipca.

Rusza budowa zbiorników retencyjnych, które przewidziane są pod płytą Starego Rynku. 25 lipca w rejonie prac pojawi się pierwszy transport znaczących rozmiarów rur, które posłużą do budowy zbiornika przy Wadze Miejskiej. Tego samego dnia przesunięte zostanie miejsce, z którego można oglądać trykające się koziołki na ratuszowej wieży.

W czwartek, 21 lipca o godz. 18:00, rozpocznie się mecz drugiej rundy eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Rywalem Lecha Poznań będzie Dinamo Batumi. Na stadion najlepiej dojechać komunikacją miejską, która będzie wzmocniona zarówno przed spotkaniem, jak i po nim.

Miasto Poznań i Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu podjęły kolejne kroki zmierzające do ratowania Żurawińca. Znajdująca się na terenie Lasu Piątkowskiego stacja meteorologiczna została już udostępniona uczelni i niebawem rozpocznie badania. Ich wyniki pomogą naukowcom w ocenie stanu lasu i rezerwatu.

Ponad stuletni budynek  Zespołu Szkół nr 5 u zbiegu ulic Różanej i Niedziałkowskiego odzyskuje historyczny wygląd dzięki kolejnemu etapowi robót, który tym razem obejmuje elewację wschodnią gmachu - na dziedzińcu placówki. Wcześniej wyremontowana została elewacja zachodnia i północna szkoły oraz wschodnia sali gimnastycznej.

Chorzy przebywają na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Osoby te przyleciały do Poznania z zagranicy. Pacjenci zostali poddani izolacji, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Poznańskie Bamberki w strojach ludowych można było spotkać na ulicach Bambergu. Było to doskonałą okazją do przedstawienia tradycji i historii poznańskich Bambrów, którzy od trzech stuleci stanowią integralną część historii i kultury stolicy Wielkopolski oraz są ważnym elementem lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Na najbliższe dni Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w Polsce falę upałów. W czwartek termometry mogą wskazać prawie 40 stopni. W taką pogodę należy chronić  przed przegrzaniem siebie, bliskich oraz zwierzęta.

Wysłuchają, potowarzyszą podczas spaceru, wyjdą z psem na spacer, zrobia zakupy, wyniosą śmieci, zaparzą herbatę, umówią wizytę w urzędzie... Kto? Wolontariusze. Z ich pomocy mogą skorzystać poznańskie seniorki i seniorzy. Usługi są świadczone w ramach programu Korpus Wsparcia Seniorów, który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie we współpracy z wolontariuszami Caritas Poznań.

Ponad tysiąc mieszkańców Poznania posiadających orzeczenie o niepełnosprawności wraz z opiekunami skorzystało z dofinansowania do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym. Na ten cel Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Poznaniu przeznaczył rekordową kwotę blisko 2  mln zł.

Rzeźbę przedstawiającą dwa trykające się koziołki można z powrotem oglądać na odnowionym placu Kolegiackim. To popularna atrakcja wśród turystów i mieszkańców, którzy chętnie fotografują się w jej towarzystwie. Pomnik nawiązuje do jednego z symboli Poznania - koziołków z wieży ratuszowej.

Znamy nazwiska kandydatek i kandydatów, którzy zakwalifikowali się do II etapu konkursu na dyrektora Biblioteki Raczyńskich. Osoba, która otrzyma rekomendację komisji konkursowej, może zostać powołana przez Prezydenta Miasta Poznania na to stanowisko na okres od 3 do 7 lat. Obecnie szefową biblioteki jest Anna Gruszecka. Zakończenia drugiej kadencji dotychczasowej dyrektor nastąpi 31 sierpnia.

Tablica poświęcona bohaterowi akcji Bollwerk Antoniemu Gąsiorowskiemu pseudonim "Ślepy Antek" została odsłonięta na Chwaliszewie. W uroczystości wziął udział m.in. Stanisław Tamm, sekretarz miasta.

Liczba wyników na stronie
30