Rozpoczęło się skanowanie Starego Rynku

Celem rozpoczętych prac jest wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej w zakresie infrastruktury technicznej (podziemnej i naziemnej) wraz z inwentaryzacją architektoniczną pierzei kamienic otaczających Stary Rynek. W wyniku przeprowadzonych prac zaktualizowane zostaną mapy do celów projektowych, a tym samym przygotowane zostaną informacje niezbędnych do dalszych prac projektowych i robót budowlanych.
Badania skanerem pozwolą na uniknięcie niespodzianek na placu budowy. Wykonawca zadania opracuje dokumentację, w tym model 3D, na podstawie aktualnych danych dotyczących m.in. infrastruktury podziemnej, ukształtowania terenu oraz innych potencjalnych przeszkód, które powinna uwzględnić inwestycja. Chodzi np. o rzeczywiste położenie kabli energetycznych i rur.
Aby nie utrudniać funkcjonowania ogródków gastronomicznych zaplanowano realizacje prac w terenie do końca marca, a cały zakres zlecenia zostanie wykonany do 15 czerwca br. Wartość realizowanych prac to blisko 443 tys. zł.
Planowana rewaloryzacja Starego Rynku to nie tylko modernizacja płyty rynku wraz z wymianą mediów podziemnych, ale także stworzenie pasażu kultury na ulicy Jana Baptysty Quadro oraz remont pomieszczeń Galerii Arsenał. Obecnie opracowana jest już koncepcja przebudowy płyty Starego Rynku oraz program funkcjonalno-użytkowy, który określa m.in. oświetlenie, poziom chodnika wokół kamienic i samej płyty.
Projekt zostanie zrealizowany do 2020 roku.
Zobacz także
Zobacz również

Prace w centrum zakłócą ciszę nocną

Spacer po zakątkach Łazarza - 125-lecie. Zapraszamy

125-lat z Poznaniem - Moje ulubione miejsce na Łazarzu. Konkurs
