Rewaloryzacja płyty Starego Rynku coraz bliżej
- Zaktualizowany PFU obejmie również inwestycje planowane w tym rejonie przez firmy zarządzające infrastrukturą sieci podziemnych. Przed ogłoszeniem przetargu podpisaliśmy z nimi porozumienia w sprawie wspólnego przygotowania i realizacji inwestycji w obrębie płyty Starego Rynku. Koordynacja prac sprawi, że ten sam teren na przestrzeni kilku lat nie będzie wielokrotnie rozkopywany, a czas trwania związanych z przebudową utrudnień dla mieszkańców i turystów zostanie zminimalizowany - wyjaśnia Justyna Litka, prezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.
Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na uzupełnienie PFU będzie miał 155 dni od podpisania umowy. Na wrzesień planowane jest podpisanie porozumień z gestorami sieci w sprawie wspólnego przetargu, dotyczącego rewaloryzacji płyty Starego Rynku w formule "zaprojektuj i wybuduj".
- Zaktualizowany PFU - wraz z wizualizacjami, harmonogramem i kosztorysem inwestorskim z podziałem na branże - znacznie ułatwi przygotowanie dokumentacji projektowej. Zostanie opracowany w technologii BIM (ang. Building Information Modeling), umożliwiającej ciągły i natychmiastowy dostęp do informacji o projekcie, jego kosztach i harmonogramach. W efekcie pozwoli to na sprawną realizację prac budowlanych - mówi Justyna Litka.
Prace budowlane związane z realizacją tej inwestycji, współfinansowanej ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+, mają ruszyć po zakończeniu rewitalizacji placu Kolegiackiego, jesienią 2021 roku, i potrwać do wiosny 2023 roku.
PIM