II Międzynarodowy Kongres Cyberbezpieczeństwa IN.SE.CON na MTP
Ministerstwo Obrony Narodowej podpisało porozumienie partnerskie z Grupą MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie) w sprawie współorganizacji II edycji Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa IN.SE.CON, który odbędzie się 2-3 kwietnia w stolicy Wielkopolski.
Pierwsza odsłona kongresu, zrealizowana w 2024 r., została dobrze przyjęta przez międzynarodowe grono ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa. Szczególnie podkreślany był wysoki poziom merytoryczny wystąpień oraz prestiż imprezy, z uwagi na biorących w nim udział prelegentów i słuchaczy.
W IN.SE.CON 2024 udział wzięło niemal 2 tysiące osób z 15 krajów, a wysocy rangą przedstawiciele służb mundurowych i resortów obrony stanowili niemal połowę wszystkich uczestników konferencji.
- Jako organizatorzy, po ubiegłorocznym sukcesie i doskonałej agendzie merytorycznej, mamy bardzo wysoko postawioną poprzeczkę kolejnej edycji. Dlatego też chcemy jeszcze wnikliwiej pochylić się nad obszarem bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, współpracy cywilno-wojskowej i działaniami podnoszącymi świadomość społeczeństwa na temat szans i zagrożeń w dynamicznie ewoluującym cyberobszarze - zapowiada Paweł Dziuba, dyrektor departamentu cyberbezpieczeństwa MON.
Celem konferencji jest dalsze wspieranie zdolności resortu obrony w prowadzeniu działań w cyberprzestrzeni. Podczas pierwszego IN.SE.CON-u część merytoryczną dopełniła ekspozycja kilkudziesięciu producentów i dystrybutorów, oferujących m.in. urządzenia, systemy i oprogramowanie, służące ochronie oraz bezpieczeństwu danych.
Za część targową oraz zaplecze techniczne konferencji ponownie odpowiadał będzie zespół projektowy Grupy MTP.
- W kontekście cały czas niestabilnej sytuacji geopolitycznej, a także tempa rozwoju technologii - w tym "narzędzi" cyberataków kierowanych w infrastrukturę wielu państw - waga międzynarodowych spotkań ekspertów i wymiany doświadczeń pomiędzy nimi jest nieoceniona - powiedział prezes zarządu Grupy MTP, Tomasz Kobierski.
HO