Wśród 21 wyróżnionych placówek oświatowych znalazło się też- po raz pierwszy!- nasze przedszkole. "Topola" z brylantem? Wreszcie, bo dotąd nie można było się przebić przez pewnego rodzaju mur- dostrzegano placówki głównie z mniejszych miejscowości - cieszy się Marzenna Bolińska, dyrektor Przedszkola nr 71. A my naprawdę mamy z czego być dumni...Naszą dewizą jest wychowanie dzieci w poszanowaniu historii i tradycji, tak lokalnej, jak ogólnopolskiej. Przy czym Poznań to taka nasza mała wielka ojczyzna...Dobrze, że to zostało docenione. A sama nagroda? No cóż, dostaliśmy 3 tysiące złotych i Rada Rodziców już postanowiła, ze wydamy je na pomoce naukowe dla dzieci. Czy to nas satysfakcjonuje? Jasne, że nie. Za rok będziemy bić się o wiecej....
Konkurs organizuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Robimy to na tak dużą skalę, bo chcemy pokazać, że ciężka praca, zaangażowanie, kreatywność wielkopolskich nauczycieli są przez nas doceniane i szanowane- mówi Marzena Wodzińska, członek zarządu Województwa Wielkopolskiego. Gratulując wyróżnionym i nagrodzonym chcę powiedzieć, że życzę wszystkim, by ich oddanie zostało zauważone także przez uczniów i ich rodziców.
A sam Samorząd Województwa Wielkopolskiego "zauważył" i odznaczył tytułem zasłużonych dla Wielkopolski osiem placówek, w tym Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu.
Obchodzimy w tym roku 60-tą rocznicę istnienia naszej szkoły i ten medal uznajemy za miły początek uroczystych obchodów tego jubileuszu- uśmiecha się Krzysztof Redliński, dyrektor ZSE. Po prostu brylant na początek "złotego roku" naszej szkoły. Przypominam, że w 2016 nauczycielem roku została nasza nauczycielka pani Emilia Mendak, więc te brylanty jakoś nieprzypadkowo do nas lgną...Dziś powiem, że ten tytuł nie zawrócił w głowie pani Emilii, a jedynie zmotywował ją do jeszcze większego zaangażowania w życie szkoły. Na "sodówkę" u nas nie ma czasu po prostu...
U nas także jest zbyt gorąco od różnych działań, żeby patrzeć w lustro się podziwiać- mówi Małgorzata Dembska, dyrektor II LO w Poznaniu. Liceum to, jako jedyna poznańska placówka, weszło do ścisłego finału konkursu na Wielkopolską Szkołę Roku. Robimy tak wiele, mamy tyle projektów, polskich i europejskich, pracują u nas super nauczyciele i uczą się super młodzi ludzie- więc to, że wybrano nas do piątki najlepszych szkół jest tylko potwierdzeniem, że warto to wszystko robić- podkreśla Małgorzata Dembska. Czasem słyszę- o,tak, jasne, "dwójka" jest stale nagradzana,boe ona ma tylko bardzo zdolnych uczniów. To fakt. Ale odpowiadam tak: ciekawe, dlaczego do nas oni trafiają, a nie gdzie indziej? Nasze sukcesy i zdolności oraz zapał młodzieży- to po prostu naczynia połączone.
Wyróżnieni w konkursie na Nauczyciela Roku Beata Marciniak i Krystian Gramza pracują w Zespole Szkół Mechanicznych im. KEN. To brzmi niezbyt atrakcyjnie, ale my jesteśmy pasjonatami- uśmiecha się pani Beata. Ideowcy normalnie. Fajnie, że to znalazło uznanie w oczach władzy, a jeszcze fajniej- że docenia nas nasza młodzież.
Otrzymaliśmy po 1500 złotych i część z tych pieniędzy na pewno wydamy na kremówki- dodaje Krystian Gramza, nauczyciel ZSM im. KEN. Uczcimy nasze brylanty na słodko wraz z naszymi uczniami, bo to z nimi i dzięki nim wybijamy się na tle innych szkół. I chwała im za to!
Zobacz również

Młodzież uczciła rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego

Uczniowie z problemami - szkolenia dla nauczycieli

Sprawdzian kompetencji cyfrowych dla uczniów
