Herb Poznania przedstawia mur obronny z trzema basztami i otwartą bramą w błękitnym polu. Nad środkową basztą widnieje gotycka tarcza z piastowskim orłem w koronie - to nawiązanie do herbu Przemysła II, za którego czasów Poznań pełnił funkcję stołeczną. Na mniejszych, bocznych wieżach stoją patroni miasta: święty Piotr z kluczem i święty Paweł z mieczem. To patroni katedry poznańskiej, najstarszej w Polsce, a zarazem również patroni Poznania. Obok nich są złote sześcioramienne gwiazdy i półksiężyce. W bramie widać złote skrzyżowane klucze - symbol samorządności, a nad nimi równoramienny krzyż. Nad herbem jest złota korona - kolejne przypomnienie o czasach, gdy Poznań był stolicą Polski.

Warsztaty ekologiczne, konkursy i gry edukacyjne, pokazy udzielania pierwszej pomocy, a nawet prezentacja kombinezonów lotniczych - to i wiele innych atrakcji czeka na poznaniaków i poznanianki podczas Drzwi Otwartych w Zarządzie Zieleni Miejskiej. 

Projekt BądźFiT ma na celu poprawę i ochronę zdrowia oraz dobrego samopoczucia osób z niepełnosprawnością intelektualną. Tegoroczna edycja została zorganizowana w dniach 9-10 września 2024 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu. To wyjątkowe wydarzenie, promujące edukację, sport, aktywność i zdrowy styl życia.

Mali poznaniacy i poznanianki z Umultowa, ale też sąsiednich osiedli - Moraska, Radojewa czy Naramowic - mogą korzystać z nowego placu zabaw. W środę nastąpiło jego uroczyste otwarcie. Choć nowe miejsce do zabaw powstało przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 9, ma służyć nie tylko uczniom, ale wszystkim okolicznym dzieciom. Projekt "Umultowska Fogelka" został zrealizowany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas maturalnych i nauczycieli do udziału w Poznańskim Salonie Maturzystów Perspektywy 2024, który odbędzie się 19-20 września br. na Politechnice Poznańskiej (Centrum Wykładowe, ul. Piotrowo 2, Poznań).

Liczba wyników na stronie
10