DZIELNICOWY ROKU

Podczas uroczystych obchodów Święta Policji, w Komendzie Miejskiej Policji przy ul. Taborowej (Oddział Prewencji), ogłoszono wyniki konkursu na najlepszego dzielnicowego Poznania.

Do konkursu o nagrodę ustanowioną uchwałą Rady Miasta Poznania zgłoszono 10 kandydatów pełniących służbę w komisariatach na terenie naszego miasta. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów, i tak:
I nagrodę otrzymał st.post. PIOTR WRONA, dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto
II nagrodę przyznano st.post. PAWŁOWI OTTO, dzielnicowemu z Komisariatu Policji Poznań - Północ
III nagrodę otrzymał sierż.szt. DARIUSZ MAREK, dzielnicowy z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto.

Nagroda "Najlepszy Dzielnicowy Miasta Poznania", wręczona dzisiaj laureatom przez prezydenta Ryszarda Grobelnego, jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w służbie w roku poprzedzającym przyznanie nagrody przez komisję, a prawo zgłaszania kandydatów mają rady osiedli i komendanci komisariatów policji.
Informacje o laureatach:
st.post. Piotr Wrona służbę w Policji pełni od 6 lat, na stanowisku dzielnicowego pracuje od 5 lat. Obsługuje rejon służbowy: Kobyle Pole. W ubiegłym roku zatrzymał na gorącym uczynku m.in.sprawcę sfałszowania dokumentów, 3 sprawców dewastacji klatek schodowych, sprawcę pobicia i rozboju oraz 2 sprawców kradzieży z włamaniem;
st.post. Paweł Otto pełni służbę w Policji od 8 lat, taki sam okres jest dzielnicowym. Obsługuje rejon służbowy Komisariatu Policji Poznań Północ, w którym znajduje się osiedle Różany Potok, Morasko między ul. Naramowicką do ul. Obornickiej a linią kolejową i granicą miasta. W ubiegłym roku wyróżnił się zatrzymaniem na gorącym uczynku m.in.: 3 sprawców usiłowania kradzieży z włamaniem do kiosku na os. Kosmonautów, sprawcy kradzieży z włamaniem do mieszkania na Os. Łokietka, sprawcy pobicia na Os. Przyjaźni oraz sprawcy fizycznego i moralnego znęcania się nad rodziną ;
sierż.szt. Dariusz Marek służbę w Policji pełni od 16 lat, dzielnicowym jest od 5 lat. Jego obszarem działania jest rejon służbowy Szczepankowo. W ubiegłym roku wyróżnił się zatrzymaniem na gorącym uczynku m.in.: sprawcy kradzieży złomu, 2 sprawców pobicia i 3 sprawców kradzieży opon.