
Wystawa - Moja miejscowość w roku 2030 przyjazna dla mieszkańców i planety
Przeprowadzona w ramach festiwalu edukacja o ekologii, zrównoważonym projektowaniu w architekturze, urbanistyce i mobilności, zainspirowała młodzież do stworzenia prac plastycznych na temat przyszłości miast. Cele konkursu plastycznego to wspieranie twórczości, inspiracja do działania poprzez sztukę i promocja kreatywności młodzieży. Konkurs promuje ekologiczne podejście do projektowania.
W ramach projektu powstało 100 prac konkursowych. Na wystawie w Poznaniu zaprezentowane będą prace zgłoszone do konkursu plastycznego przez szkoły z następujących województw: kujawsko-pomorskie (Niepubliczne Liceum Sztuk Plastycznych w Toruniu), pomorskie (Liceum Sztuk Plastycznych im. St. I. Witkiewicza w Słupsku), wielkopolskie (Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu) oraz zachodniopomorskie (Liceum Sztuk Plastycznych w Gryficach).
W zaprezentowanych pracach będzie można zobaczyć rozwiązania lokalnych problemów przestrzennych, pomysły na małą architekturę, wizualizacje przestrzeni przyjaznych dla mieszkańców. Prace mogą być przyczynkiem do dyskusji na temat urbanistyki i miejsc w których żyjemy.
Współorganizator wystawy: Poznańskie Centrum Dziedzictwa
Wystawa otwarta dla mieszkańców, wstęp bezpłatny.
______
WIĘCEJ INFORMACJI:
- Strona "Festiwalu Żywioły"
www.zywioly.gridw.pl - Materiały edukacyjne, które zainspirowały młodzież do stworzenia prac plastycznych
www.zywioly.gridw.pl/edukacja - Muzyka autorstwa Pawła Pudło będąca fundamentem "Festiwalu Żywioły"
www.pawelpudlo.com/play_elements - Teledysk kreślący idee środowiskowe i cywilizacyjne stojące za projektem "Żywioły
https://youtu.be/lvCzspBNB2o
- Wydarzenie bez barier: brak informacji
