Poznański Targ Dobra 2023 za nami - podsumowanie

Wzorem ostatnich dwóch lat, wydarzenie odbyło się na terenie Starego ZOO w Poznaniu, gdzie 105 wystawców miało okazję zaprezentować swoją działalność mieszkankom i mieszkańcom Miasta. Na odwiedzających czekało 7 stref tematycznych: równości, zdrowia, środowiska, kultury, edukacji, aktywności społecznej i sportu, w których mogli , m.in. doświadczyć dachowania samochodu w symulatorze, skorzystać z warsztatów lalek ludowych, obejrzeć wystawę zbiorów przyrodniczych, nauczyć się podstaw judo czy zrobić sobie przypinkę. Wiele organizacji postarało się również, by Targ był interesujący dla młodszych odbiorców organizując liczne konkursy i zabawy dla nich. Zwiedzający, którym udało się zwiedzić cały teren Targu, otrzymali również małe upominki w zamian za dowód w postaci wypełnionej karty na pieczątki.
8. strefą był kiermasz społeczny, czyli miejsce, w którym można było nabyć rękodzieło wykonane przez podmioty ekonomii społecznej oraz zapoznać się z ich ofertą usługową. Zysk ze sprzedaży produktów przełoży się na utrzymanie miejsc pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, rehabilitację i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, a także na realizację działań społecznych na terenie Poznania.
Wydarzenie to, chociaż w głównej mierze nastawione na promowanie działalność NGO, jest też świetną możliwością do nawiązania kontaktów pomiędzy organizacjami, z której później wychodzą nowe projekty i ciekawe współprace. Ten dodatkowy czynnik często jest punktem zapalnym do nowych inicjatyw.
Wspominając o inicjatywach warto jeszcze dodać, że po już raz drugi właśnie podczas Poznańskiego Targu Dobra odbyło się rozdanie nagród INICJATORY 2022. Więcej o tym w artykule poświęconym konkursowi.
ZK
Zobacz również

Poznańska Rada ds. Rozwoju Wolontariatu rozpoczęła działalność

Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniczce Prezydenta Miasta Poznania ds. polityki...

Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z...
