Konsultacje dotyczące przyjęcia "Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego na lata 2024-2027"

Celem strategicznym Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego na lata 2024-2027 jest wzmocnienie i rozwój wolontariatu w Poznaniu.
Zadaniem Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego "POmocni wolontariat poznański" będzie łączenie działań podejmowanych przez Urząd Miasta Poznania, instytucje miejskie, organizacje społeczne na rzecz wolontariuszek, wolontariuszy oraz organizatorów wolontariatu w Poznaniu. Program wyznaczy kierunki polityki Urzędu Miasta Poznania oraz Miasta Poznania dotyczące wolontariatu w celu stworzenia warunków rozwoju dla wolontariatu oraz wszystkich podmiotów i jednostek zaangażowanych w wolontariat w mieście.
W Programie zaprojektowano działania uwzględnione w ramach dziesięciu obszarów: przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, studenci, seniorzy, wolontariat pracowniczy, Urząd Miasta Poznania i miejskie jednostki, organizatorzy wolontariatu oraz koordynatorzy wolontariatu w organizacjach pozarządowych, wolontariusze, sytuacje kryzysowe oraz promocja i komunikacja.
Podstawowym założeniem Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego będzie stworzenie systemu, który w sposób kompleksowy, spójny i długofalowy zapewni podstawy do rozwoju wolontariatu w Poznaniu.
Zapraszamy do konsultacji uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie przyjęcia "Poznańskiego Programu Rozwoju Wolontariatu Miejskiego na lata 2024-2027 roku" przedstawicieli organizacji pozarządowych, Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Komisji Dialogu Obywatelskiego i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, działające na rzecz Miasta Poznania.
Ogłoszenie o konsultacjach, projekt uchwały Rady Miasta Poznania wraz projektem Programu znajdują się w załączniku do artykułu.
W celu wzięcia udziału w konsultacjach prosimy o:
- wyrażenie pisemnej opinii na formularzu konsultacji (w załączniku) - wypełniony dokument należy dostarczyć do 29 lutego 2024 roku do siedziby Urzędu Miasta Poznania przy ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań lub przesłać w wersji elektronicznej (oraz wersji edytowalnej WORD) na adres wolontariat@um.poznan.pl,
- opinię można wyrazić również za pośrednictwem zespołów doradczo-inicjatywnych, zwłaszcza komisji dialogu obywatelskiego.
Za przyjmowanie wyjaśnień i opinii w sprawie programu odpowiedzialny jest Oddział Rozwoju Wolontariatu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych, przy ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod numerami tel. (61) 878 57 96 lub (61) 878 48 58.
B.S.
Zobacz również

Poznańska Rada ds. Rozwoju Wolontariatu rozpoczęła działalność

Posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego przy Pełnomocniku Prezydenta Miasta Poznania ds. Osób z...

Trwa nabór do Poznańskiej Akademii Koordynatorów Wolontariatu!
