Poznań przedstawi ofertę inwestycyjną podczas targów nieruchomości EXPO REAL 2024
Przez 3 dni przedstawiciele Poznania będą zachęcać gości z Europy i świata do inwestowania w stolicy Wielkopolski, przedstawiając przewagi inwestycyjne miasta i różnorodną, ciekawą ofertę planowanych terenów inwestycyjnych. Adresatami tegorocznej oferty Miasta jak co roku będzie szerokie grono specjalistów z sektora nieruchomości, zwłaszcza potencjalni inwestorzy, deweloperzy, dostawcy usług, operatorzy nieruchomości, eksperci z dziedziny rozwiązań cyfrowych, przedstawiciele międzynarodowych mediów i wielu innych profesjonalistów.
EXPO REAL oferuje liczne możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych z potencjalnymi inwestorami, spotkań w gronie decydentów. Jest to też międzynarodowa platforma wymiany informacji o nowych projektach inwestycyjnych. Podczas wydarzenia reprezentowane są wszystkie sektory nieruchomości: projekty i przestrzenie biurowe, hotelowe, nieruchomości handlowe, logistyczne oraz segment mieszkaniowy. Targom towarzyszy rozbudowany program konferencji poświęconych wyzwaniom, trendom i innowacjom w branży nieruchomości.
W 2023 roku siedem hal wystawienniczych na terenie Targów Monachijskich odwiedziło w ramach EXPO REAL ponad 40 000 uczestników z 70 krajów i ponad 7 800 wystawców z 36 krajów.
Wśród polskich miast i regionów prezentujących swoją ofertę na EXPO REAL 2024 znajdą się m.in. Łódź, Katowice czy Warszawa. Nie zabraknie również delegacji z państw takich jak Niemcy, Wielka Brytania czy Holandia.
Poznańska oferta planowanych terenów inwestycyjnych jest zróżnicowana i dostosowana do potrzeb różnych odbiorców. Nieruchomości znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach śródmiejskich, w pobliżu lotniska, dworca Poznań Główny, terenów zielonych czy niedaleko Starego Rynku. Większość nieruchomości miejskich położona jest na terenach, na których obowiązują miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. W przeważającej większości są to tereny niezabudowane. Na kilku nieruchomościach znajdują się już budynki.
Aż 12 nieruchomości przeznaczonych jest pod zabudowę mieszkaniowo-usługową. Są to tereny położone przy:
- ul. Bukowskiej,
- ul. J.H. Dąbrowskiego 51,
- ul. J.H. Dąbrowskiego i ul. Polnej,
- w rejonie ul. J.H. Dąbrowskiego i ul. Z. Żuraszka,
- ul. Gąsiorowskich 6,
- ul. K. Janickiego i ul. św. Wawrzyńca,
- ul. Kopanina 39,
- ul. J. Krauthofera,
- w rejonie ul. Mieleszyńskiej,
- al. Niepodległości i ul. Przepadek,
- w rejonie ul. Roosevelta tzw. "Dziura toruńska",
- w rejonie ul. Urbanowskiej i ul. Drzymały.
Miasto oferuje dwa obszary dla rozwoju usług. Jeden znajduje się przy rondzie Rataje. Jest to teren o powierzchni ponad 1,15 ha, położony w pobliżu kluczowego węzła komunikacyjnego, na którym obowiązuje plan zagospodarowania przestrzennego "Łacina-Południe-Część A" w Poznaniu. Na części nieruchomości dopuszczalna jest zabudowa do 100 m wysokości. Kolejny teren pod usługi znajduje się przy ulicy Słupskiej. Są to dwa pola o łącznej powierzchni ponad 0,41 ha. Obowiązuje tam plan zagospodarowania przestrzennego "Północno-Zachodniego Klina Zieleni" w Poznaniu, część E - Otoczenie Jeziora Kierskiego.
Inwestycje przemysłowo-usługowe mogą być realizowane na ponad 9-hektarowym terenie, składającym się z kilku pól (7P/U, 11U, 6KP i 7KP) w rejonie ulic Obodrzyckiej, Sarbinowskiej i Garaszewo, który w części przeznaczony jest również pod parkingi niepubliczne (6KP i 7KP). Nowy teren pod zabudowę usługowo-przemysłową przewidziany został przy ul. Strzeszyńskiej, Lutyckiej i Obornickiej - ponad 0.62 ha, z miejscowym planem "III Rama Komunikacyjna - węzeł Obornicka" w Poznaniu.
Oferowana z wyłączeniem sprzedaży 9-hektarowa nieruchomość przy ul. Chojnickiej to propozycja dla sektora turystyki, rekreacji i sportu.
Szczególną ofertę dla EXPO REAL 2024 stanowią 3 doskonale skomunikowane tereny na Śródce (część Poznania przy Katedrze), Rynku Wielkopolskim i Rynku Wildeckim o łącznej powierzchni ponad 6 ha, na których w przyszłości mogą powstać podziemne parkingi kubaturowe. Obecnie nieruchomości te pełnią funkcję targowisk lub boisk sportowych. Wszystkie lokalizacje znajdują się w strefach płatnego parkowania. Nieruchomości na Rynku Wielkopolskim i Śródce znajdują się w zasięgu obowiązujących planów zagospodarowania przestrzennego. Jeśli budowa parkingów w tych wstępnie wytypowanych lokalizacjach będzie możliwa, Miasto będzie starało się zachować ich funkcje.
Aktualną listę i szczegóły dotyczące planowanych terenów inwestycyjnych można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://www.poznan.pl/mim/inwestycje/inwestycje.html?co=list