Weekend w Poznaniu

W ten weekend biegacze wystartują w 22. Poznań Maratonie. Jak co tydzień nie zabraknie także spektakli, koncertów oraz warsztatów, coś dla siebie znajdą także fani Lecha Poznań. Mieszkanki i mieszkańcy będą mieli także okazję do wspólnego posadzenia lasu kieszonkowego. 

Na zdjęciu tłum biegaczy biegnie po ulicy - grafika artykułu
Już po raz 22. biegacze przebiegną przez miasto pokonując 42,195 kilometrów, fot. J. Kaczmarczyk

PIĄTEK, 20.10

Wytwórnia Płyt Gramofonowych "Mewa" - wystawa

Poznańska Fabryka Płyt Gramofonowych "Mewa" w krótkim okresie działalności w latach 40. wydała blisko 250 piosenek, które niegdyś śpiewano i do których tańczono. Wystawa, która potrwa do końca listopada, przybliża historię wytwórni oraz kolekcji matryc znajdującej się w Pracowni Zbiorów Muzycznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Salon za Filarem, Biblioteka Uniwersytecka, ul. Ratajczaka 38

Godz. 9:00 - 20:00 (od poniedziałku do piątku)

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Blazed Yard

Legendarna "Kultowa" obchodzi 18-lecie istnienia. Z tej okazji wystąpi zespół Blazed Yard. To poznańska ekipa z Jeżyc, która stawia dopiero pierwsze kroki na muzycznej scenie. Jej album "Pillow blackmail" dostępny jest na platformach streamingowych, a w formie fizycznej będzie go można kupić przy okazji koncertu.

Kultowa, ul. Wrocławska 16

Godz. 20:30

Wstęp wolny

Więcej na stronie wydarzenia

Sklep z facetami - spektakl

Gdy bohaterka spektaklu - Marzena - świętuje trzydzieste dziewiąte urodziny, jej wieloletni partner oświadcza, że odchodzi. Świat kobiety ległby w gruzach, ale natychmiast otrzymuje ona wsparcie swojej młodszej siostry. Danka, przebojowa studentka, jest na bieżąco z romantycznymi relacjami i wie co robić by się dobrze bawić. Zabiera Marzenę do "sklepu z facetami". 

Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Godz. 20:00

Bilety od 99 zł

Więcej na stronie Estrady

Aniołowo koło Darwinowa - koncert

Pół żartem, pół serio o stworzeniu świata, aniołach, Darwinie i słabościach ludzkiej silnej woli - opowiedzą piosenki autorskie Lochu Camelot, Basi Stępniak-Wilk, oraz aktorów warszawskich - Marka Bartkowicza i Andrzeja Ozgi. Będą też piosenki Włodzimierza Wysockiego, Jaromira Nohavicy, Andrzeja Waligórskiego. Wykonawcy to wielokrotnie nagradzani śpiewający autorzy, laureaci m.in. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, a spotkanie w Aniołowie koło Darwinowa to chwila refleksji przeplatana inteligentnym żartem. Koncert odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Seniora. 

Dom Kultury Krąg, ul. Dmowskiego 37

Godz. 19:00

Wstęp bezpłatny

Więcej na stronie wydarzenia

Włoska Gala Operowa 

Wyjątkowy koncert z udziałem solistów Opera da Camera di Roma (Rzymskiej Opery Kameralnej). Trzej włoscy tenorzy i sopranistka przeniosą publiczność w świat najsłynniejszych włoskich melodii. Program wypełnią znane arie operowe z takich dzieł jak "Tosca", "La Traviata, "Rigletto" i "Turandot", a także niepowtarzalne pieśni neapolitańskie: "O sole mio", "Mamma", "Torna a surriento" 

Kościół św. Kazimierza, ul. Bydgoska 4b

Godz. 18:00

Bilety od 80 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Imię - spektakl

"Imię" to francuska sztuka, której filmowa adaptacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Film porównywano między innymi do "Boga mordu" (filmowa "Rzeź" Romana Polańskiego). Także w polskiej, teatralnej wersji "Imię" jest komedią inteligentną - daje wiele okazji do śmiechu, ale też do refleksji. Na scenie zobaczyć będzie można m.in. Małgorzatę Foremniak, Wojciecha Malajkata czy Szymona Bobrowskiego. 

Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 17:30 i 20:00

Bilety od 130 zł

Więcej na stronie

Światłodźwięki

Festiwal prezentuje najważniejsze prace europejskiego i rodzimego środowiska artystycznego, zafascynowanego performatywnym łączeniem wizualności i eksperymentalnej muzyki. Interdyscyplinarna sztuka jest tworzona na żywo. Światłodźwięki 2023 to ósma edycja festiwalu sztuki, technologii, muzyki i multimediów w Poznaniu, organizowanego przez Fundację Wspierania Kultury - Our Place Foundation. Impreza potrwa dwa dni. 

CK Zamek - ul. Św. Marcin 80/82, SARP - Stary Rynek 56

20-21.10 - różne godziny

Wstęp wolny

Więcej na stronie festiwalu

Teatrzyk Zielona Gęś

Legendarny i uwielbiany Teatrzyk Zielona Gęś z wielkim hukiem i w blasku fleszy wraca na scenę. Napisane ponad siedemdziesiąt lat temu literackie perełki - scenariusze krótkich scen, gagów, etiud aktorskich i epizodów muzycznych, zebrane pod egidą "Zielonej Gęsi", miały w intencji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego diagnozować ówczesną Polskę, obnażać absurdy codzienności, wskazywać niedorzeczność i fałsz realiów politycznych, a nade wszystko - wyśmiewać głupotę w każdej jej postaci. 

Teatr Animacji, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 18:00

Bilety od 50 zł (dostępne tylko w kasie teatru)

Więcej informacji na stronie Teatru Animacji

SOBOTA 21.10

ZazieleniMy Poznań 

Poznanianki i poznaniacy, wspólnie z przedstawicielami Miasta, będą mieli okazję posadzić las kieszonkowy. Nowy zielony zakątek posadzony zostanie przy ulicy Hetmańskiej, przed jej skrzyżowaniem z ulicą 28 Czerwca 1956 r. Wszyscy chętni mieszkańcy mogą dołożyć swoją cegiełkę i wspólnie z przedstawicielami Miasta zasadzić nowe drzewa.  Posadzonych zostanie 715 roślin, które stworzą niepowtarzalny ekosystem. 

Ul. Hetmańska, przed skrzyżowaniem z ul. 28 Czerwca 1956 r.

Godz. 11:00-14:00

Więcej informacji na stronie

Smaczny targ na MTP

Przez dwa dni w hali nr 2 na terenie MTP odbywać będzie kilka festiwali kulinarnych: Azjatycki, Kawy, Czekolady i Słodyczy oraz Piwa, Wina i Trunków Rzemieślniczych. Nikt, kto odwiedzi te imprezy, nie wróci do domu głodny, ani spragniony. 

Hala nr 2, MTP, ul. Głogowska 14

Sobota - 12:00 - 21:00, niedziela 12:00 - 19:00

Wstęp: od 8 zł

Więcej na FB Smacznego Targu

Spotkanie w Ogrodzie

Spotkanie w Ogrodzie to okazja do spędzenia czasu w otoczeniu przyrody, a także  poszerzenie swojej wiedzy o etnobotanice i permakulturze. Będzie można poznać również tajniki pielęgnacji i konserwacji ogrodu, które przydadzą się w pracy ze swoimi własnymi roślinami. Spotkanie prowadzą: Anna Gruszka oraz Sara Grolewska - współzałożycielki Stowarzyszenia Dziewczyny w naturze.

Eksperymentalny Ogród Dziedzictwa przy Bramie Poznania (wejście od ul. Ostrówek)

Godz. 11:00

Wstęp bezpłatny

Szczegóły można znaleźć na stronie Bramy Poznania

Publiczność rządzi - komedia improwizowana

To jedyne i niepowtarzalne tworzone tu i teraz treści - dedykowane tylko obecnym na widowni. Mix teatru, kabaretu i stand upu. Na widzów czeka wieczór pełen zaskakujących puent, refrenów nieistniejących piosenek i scenek, których jeszcze nikt nie wymyślił - do teraz. 

Scena na Piętrze, ul. Masztalarska 8

Godz. 18:00

Bilety - 70 zł

Więcej o spektaklu na stronie organizatora

Spacer przyrodniczy po Dębinie

Kolejny spacer przyrodniczy organizowany przez Wydział Klimatu i Środowiska UMP odbędzie się po użytku ekologicznym "Dębina I". To okazja do obserwacji i rozpoznawania gatunków drzew oraz krzewów, dowiedzenia się jakie siedliska zwierząt znajdują się na użytku ekologicznym "Dębina I".

Start - parking przy ul. Ku Dębinie 

Godz. 11:00

Udział bezpłatny

Więcej o spacerze na stronie poznan.pl

Gra i trąbi zespół Kombii

Zespół Kombii z Grzegorzem Skawińskim na czele przygotował dla swoich fanów coś wyjątkowego. Koncerty w wersji akustycznej to niecodzienna formuła, dzięki której znane wszystkim przeboje nabierają nieoczekiwanego, wyjątkowego charakteru. Będzie można usłyszeć m.in. oryginalne wersje takich przebojów jak "Nasze Rendez-Vous", "Black And White", "Pokolenie", "Awinion", "Miłość znajdzie nas" czy "Słodkiego, miłego życia". Program koncertu obejmuje również utwory z najnowszej płyty - "KOMBII 5".

Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz. 20:00

Bilety: od 90 zł

Więcej o koncercie na stronie wydarzenia

Lech gra z ŁKS

Po przerwie spowodowanej meczami drużyn narodowych, na kibiców Lecha Poznań czeka kolejne spotkanie na Enea Stadionie. Czas na mecz przyjaźni, którego nie było już trzy lata. Kolejorz tego dnia podejmie przy Bułgarskiej ŁKS Łódź, a na trybunach można spodziewać się przyjacielskiej atmosfery. Inaczej będzie jednak na boisku, bowiem obie drużyny mają do zrealizowania swoje cele. Niebiesko-biali chcą zmniejszyć straty do czołówki, a łodzianie walczą o pozostanie w piłkarskiej elicie.

Enea Stadion, ul. Bułgarska 17

Godz 20:00

Bilety od 25 zł

Więcej o meczu na wydarzeniu

Hunter - koncert

Hunter to polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza rocka i metalu, z elementami klasycznymi. Na tej trasie zada wiele ważnych pytań. Utwory, które zagrają, będą próbą odpowiedzi na nie. Będzie więc mocno i wprost. "Ale czasem także z dystansem, żeby nie było aż za grobowo" - tłumaczy zespół. Jako support wystąpi grupa Hellproof. 

2progi, al. Niepodległości 36

Start: 19:00

Bilety od 80 zł

Więcej na stronie wydarzenia

Rodzinny festiwal gier planszowych

Bezpłatne spotkanie z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi. Zaplanowano atrakcje z nagrodami, m.in. turniej w grę "Sojusz na już" oraz planszówkowe wyzwanie - trzeba będzie zagrać w co najmniej 3 gry i wykonać zadanie. Będzie też strefa gier XXXL. Dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.

Osiedlowy Dom Kultury Orbita, os. Kosmonautów 118

Godz. 10:00 - 13:00

Udział bezpłatny

Więcej na stronie wydarzenia

Osobliwy świat Hieronymusa Boscha

To kolejny pokaz z cyklu "Wielcy malarze". Tym razem po raz kolejny będzie można zobaczyć kapitalny dokument o Boschu. Film powstał podczas niezwykłej wystawy, dzięki której w jednym miejscu, rodzinnym mieście Boscha w Holandii, zgromadzono praktycznie wszystkie jego najważniejsze obrazy i rysunki, rozsiane na co dzień na całym świecie. Tę olbrzymią ekspozycję odwiedziło prawie pół miliona zwiedzających. 

Kino Rialto, ul. J.H. Dąbrowskiego 38

Godz. 15:30

Bilety od 26,50 zł

Więcej na stronie kina Rialto

Rock Sympho Show 2023

Nowy program "Rock Sympho Show" to legendarne rockowe hity XX i XXI wieku w oryginalnej reinterpretacji innowacyjnej pochodzącej z Ukrainy orkiestry crossover - Prime Orchestra. Koncert  to 2 godziny czystej muzycznej adrenaliny wyprodukowanej przez 35 muzyków i wokalistów na scenie. 

Sala Ziemi MTP, ul. Głogowska 14

Godz. 19:00

Bilety: od 184 zł

Więcej na stronie orkiestry

Funk Odyssey feat. Bartek Królik

Funk Odyssey to nowy cykl koncertowo-taneczny w Blue Note Poznań. Raz w miesiącu będzie można wyruszyć w muzyczną podróż, której za każdym razem przewodzić będzie inny artysta. W październiku sekcję koncertową rozkręci Bartek Królik, a za funkową didżejką stanie DJ Margin.

Blue Note, ul. Kościuszki 79

Godz. 21:00

Bilety: 30 zł

Więcej o imprezie na stronie klubu

Kizo - Patocelebryta

Kizo prezentuje niezwykły i niepowtarzalny styl, co czyni go jednym z największych graczy w na polskiej scenie. Od początku roku fani rapu w Polsce byli bombardowani nowymi singlami spod szyldu MTS począwszy od "Disco polo", przez "Avatar" po "Taxi", które szturmem wbiło się na szczyt list przebojów oraz wywindowało Kizownika na pierwsze miejsce wśród polskich raperów na Spotify. Jesienna trasa to idealna okazja, aby po raz pierwszy usłyszeć na żywo nowy materiał z albumu "Patocelebryta".

Klub B17, ul. Bułgarska 17

godz. 20:30

Bilety od 109 zł

Więcej informacji na stronie organizatora

Tu mieszkamy

Spektakl dla najmłodszych widzów oparty jest na tańcu, ruchu i obiektach, a także skupiony na poszukiwaniu istoty wspólnoty. To wyraz troski o oddanie głosu najmłodszym w relacjach, które tworzą z otaczającymi ludźmi. Dwoje performerów zaprasza najmniejszych widzów do współpracy w budowaniu ich małej społeczności i dzieleniu się kreatywnością.

Teatr Animacji, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 10:00, 12:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 30 zł

Szczegóły na stronie

Siostry w Teatrze Nowym

Spektakl to ćwiczenie z nowoczesnego człowieczeństwa: co stanie się, jeśli w inicjujących trzy siostry słowach dostrzeże się zapowiedź śmierci patriarchatu, a w postawach bohaterów - wachlarz poglądów na temat kolejnych fal feminizmu, nowych hierarchii, ewolucji podziału ról społecznych przez dekady przypisywanych płciom, bez możliwości jakiejkolwiek dyskusji? Przedstawienie pozwoli wsłuchać się w głos kobiet - Iriny, Olgi, Maszy, Nataszy i Anfisy - z perspektywy człowieka na wskroś współczesnego.

Teatr Nowy, ul. J.H. Dąbrowskiego 5

Godz. 19:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 60 zł

Szczegóły na stronie

Monika Roszko w Salonie Poezji

W ramach 85. odsłony Salonu Poezji Anny Dymnej, gościnią będzie Monika Roszko, aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu. W programie znajdzie się poezja amerykańska różnych autorów, w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka. Program muzyczny przygotuje Piotr Pawlus, gitarzysta orkiestry Teatru Muzycznego.

Teatr Muzyczny, ul. Niezłomnych 1e

Godz. 11:45 

Bilety: 21 zł

Szczegóły na stronie

Najpiękniejsze Bajki Baletowe

Spektakl przeniesie widza do roztańczonego i kolorowego świata baśni i baletu. Widzowie spotkają się na żywo z ulubionymi postaciami tańca znanymi z książek, filmów i opowieści. Która bajka jest najpiękniejsza? 

Aula Artis - Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz. 12:00, 15:00 (sobota, niedziela)

Bilety: od 69 zł

Szczegóły na stronie

Pół na pół

Spektakl ten to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem.

Kino Teatr Apollo, ul. Ratajczaka 18

Godz. 16:00

Bilety: od 130 zł

Więcej na stronie

MET Opera Live 2023/24: Dead Man Walkin

Długo wyczekiwana premiera monumentalnego dzieła Jake'a Heggiego na scenie Met. Oparta na wspomnieniach siostry zakonnej Helen Prejean, która walczyła o duszę skazanego mordercy, opera łączy niezwykły dramatyzm z przejmującą muzyką Heggiego oraz librettem autorstwa zdobywcy Emmy i nagrody Tony, Terrence'a McNally'ego. 

CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 18:55

Bilety: 50 zł 

Więcej informacji na stronie

Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn

SMKKPM to krakowski zespół prezentujący bezpretensjonalne połączenie humoru, dystansu do życia, szczerej zabawy i fantastycznej alternatywnej muzyki. Zespół o najdłuższej nazwie w Polsce i najtrudniejszym do zapamiętania skrócie zaprasza na najbardziej legendarne koncerty.

Dragon Social Club, ul. Zamkowa 3

Godz. 18:30

Bilety: od 45 zł

Więcej na stronie

Kaczka dziwaczka i jej przyjaciele w świecie sztuki 

Zapewne każdy słyszał nie raz o kaczce dziwaczce. Ale czy każdy jest na "ty" z piankową kaczką dziwaczką? Jeśli nie, to czas najwyższy to zmienić. Na kreatywnych warsztatach z użyciem ekologicznych klocków piankowych będzie wesoło, rozwojowo, pomysłowo i zaskakująco.

Galeria Miejska Arsenał, ul. Szyperska 2

Godz. 11:00

Obowiązują zapisy

Więcej informacji na stronie Arsenału.

Ostatni Gasi Światło - wystawa

Pozostawiając coś po sobie każdy ma wybór - albo jego śladem będzie świat zadbany, świadczący o chęci przekazania pochodni cywilizacji następnym pokoleniom, albo zniszczony, prezentujący egzystencję jako krótkowzroczną i egoistyczną. Wystawa "Ostatni gasi światło" będzie koncepcyjnie eksplorować ślad jaki po sobie zostawiają ludzie zarówno jako jednostki, grupy czy gatunek.

Galeria Sztuki Rozruch, ul. Jackowskiego 5/7

Godz. 19:00

Wstęp bezpłatny

Szczegóły na stronie

Koszmary Dziesiątki - wernisaż

"Koszmary Dziesiątki" to grupowa wystawa młodego malarstwa, której projekt znalazł się na krótkiej liście zwycięzców konkursu "Galeria miejscem wspólnym". Jej głównym zamysłem jest zaobserwowanie problemów codzienności, refleksja nad relacją z otaczającą rzeczywistością i trudem życia wśród chaosu współczesnego świata. 

Galeria Miejska Arsenał, ul. Szyperska 2

Godz. 18:00

Wstęp wolny

Więcej informacji na stronie Arsenału

NIEDZIELA 22.10

22. Poznań Maraton

Już po raz 22. biegacze przebiegną przez miasto pokonując 42,195 kilometrów. W tym roku na starcie ma stanąć prawie 5000 osób. Najszybsi pokonają trasę w niewiele ponad 2 godziny. 

Trasa przez miasto

Start - 9:00

Więcej informacji na stronie maratonu

Wieczór panieński plus

Najnowsza komedia Marcina Szczygielskiego w reżyserii Marii Seweryn to opowieść o wieczorze panieńskim, który zdarza się rzadko. Jego bohaterki, trzy przyjaciółki po przejściach, z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. W obsadzie m.in. Katarzyna Skrzynecka, Wiktoria Gąsiewska, Monika Mazur, Tomasz Bednarek. Spektakl przeznaczony dla osób powyżej 16. roku życia.

Aula Artis, Collegium Da Vinci, ul. Kutrzeby 10

Godz: 16:00 i 19:00

Bilety: od 110 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

"Berjozkele - Kołysanki Jidysz" - Dzieciaki na Piętrze

To nowatorska forma koncertu kołysanek w jidysz urozmaiconego elementami warsztatów. Ola Bilińska - wokalistka i multiinstrumentalistka - zaprezentuje twórczość najwybitniejszych kompozytorów i poetów, tworzących w jidysz przed II wojną światową, w swoich autorskich, nowoczesnych aranżacjach. Fragmenty koncertu przeplatane będą interaktywnymi formami warsztatowymi. Dla dzieci od 4. roku życia. 

Scena na Piętrze, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8

Godz. 11:00 (koncert) i 12.30 (warsztat)

Bilety: 30 zł 

Więcej informacji na stronie Estrady.

Jazzpospolita z nową płytą

To wyjątkowy jubileuszowy koncert z cyklu JazZamek. Tym razem w zamkowej sali będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty zespołu Jazzpospolita, zatytułowanej "Obiekt". To również okazja, by razem z muzykami świętować 15-lecie istnienia grupy, która od momentu założenia balansuje między wieloma gatunkami.

CK Zamek, Sala Wielka, ul. Św. Marcin 80/82

Godz. 19:00

Bilety: od 45 zł 

Więcej informacji na stronie CK Zamek.  

Jazz duet

Podczas koncertu zagrają Dawid Tokłowicz (saksofon) oraz Felix Robin (wibrafon).

Dawid Tokłowicz jest laureatem wielu prestiżowych konkursów, liderem i współtwórcą autorskich zespołów. Felix Robin to francuski wibrafonista, kompozytor. Zainspirowany mistrzami wibrafonu studiuje jazz w konserwatorium w Bordeaux, jest laureatem wielu konkursów jazzowych we Francji.

109 Za Rogiem, ul. Ściegiennego 109

Godz. 18:30

Bilety: od 20 zł, rezerwacja pod nr. tel. 696 20 70 70.

Więcej informacji na stronie wydarzenia

Luxtorpeda

Zespół powstał z inicjatywy Roberta "Litzy" Freidricha (Acid Drinkers, Turbo, Flap Jack, 2Tm2,3, Arka Noego, KNŻ), który do współpracy zaprosił: gitarzystę Roberta Drążka, basistę Krzysztofa Kmiecika (Armia, 2Tm2,3) oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka. W 2011 roku skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel (52 Dębiec). Ich ostatni album "Omega" ujrzał światło dzienne wiosną 2022. Na płycie znalazło się 11 premierowych utworów ostro komentujących rzeczywistość. 

Klub Tama, ul. Niezłomnych 1B

Godz. 18:00

Bilety: 75 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia

"Curly music" - barok na folkowo

Barokowa muzyka w folkowej odsłonie - to propozycja duetu, w którego skład wchodzą Benjamin Macke i Birgit Bornauw. Muzycy wystąpią na koncercie "Curly Music" w ramach XV Festiwalu Kultur Europy. Będzie można usłyszeć rzadko wykorzystywane w muzyce klasycznej instrumenty o ludowym rodowodzie i utwory barokowych kompozytorów, takich jak: Haendel, Purcell, Telemann. W drugiej części wieczoru muzycy zagrają do tańca. 

2Progi, al. Niepodległości 36

Godz: 18:00

Bilety: 35 zł

Więcej informacji na stronie organizatora.

Krzysztof Jurkiewicz - Poznańskie Śpiewogranie

Krzysztof Jurkiewicz to artysta, który zadebiutował na festiwalu Bazuna w 1981 roku. Od 1989 roku związany jest z grupą Słodki Całus od Buby, w której jest gitarzystą, wokalistą i autorem repertuaru. Związany jest również ze sceną szantową, m.in. jako współtwórca takich zespołów jak: Smugglers, Broken Fingers Band, Gdańska Formacja Szantowa i obecnie Formacja. Ma na swoim koncie wiele nagród, brał udział w nagraniu kilkunastu płyt, a w 2021 wydał pierwszą solową, zatytułowaną "Listopad". 

Rojber Pub, ul. Nowowiejskiego 8 

Godz: 18:00

Bilety: 30 zł, konieczna rezerwacja SMS: +48 798 018 128 (imię, nazwisko, liczba biletów)

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams - koncert

Podczas koncertu, będącego hołdem dla Hansa Zimmera, Ennio Morricone i Johna Williamsa, będzie można usłyszeć muzyczne hity z filmowych arcydzieł. Wśród nich będą utwory z filmów takich jak "Król Lew", "Gladiator", "Gwiezdne Wojny", "Piraci z Karaibów", "Dawno temu w Ameryce", "Nienawistna Ósemka", "Lista Schindlera" czy "Szczęki". 

Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams stworzyli ścieżki dźwiękowe do około 1000 filmowych produkcji. Zebrali mnóstwo nagród, w tym najsłynniejsze: Oscary, Złote Globy czy Grammy.

Sala Ziemi, Międzynarodowe Targi Poznańskie, ul. Głogowska 14

Godz. 14:00

Bilety: od 249 zł

Więcej informacji na stronie organizatora.

Wojciech Tochman i Tomasz Górnicki - spotkanie

Pisarz i reporter - Wojciech Tochman - spotka się z rzeźbiarzem, Tomaszem Górnickim.

W otoczeniu jego prac, a także obrazów Damiana Terleckiego porozmawiają o książce i rzeźbie oraz o tym, co łączy działalność pisarza i rzeźbiarza. Rozmowę poprowadzi Przemysław Rotengruber z Instytutu Kulturoznawstwa UAM.

Galeria SZOKART, plac Cyryla Ratajskiego 1

Godz. 18.00.

Wstęp wolny 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Magiczny pokaz iluzji 

Podczas wyjątkowego pokazu iluzji Michał Skubida zaczaruje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Niewytłumaczalne triki przeplatane będą sporą dawką zabawy oraz śmiechu. Wydarzenie dla dzieci od 5. roku życia 

Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21 

Godz. 12:00

Bilety: od 20 zł

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

Słoń Trąbibombi

Czy żyrafa ma długą szyję? Czy krokodyle mieszkają tylko nad Nilem? Tytułowy Słoń Trąbibombi przyjrzy się spotkanym zwierzakom i zatrąbi, by zaprosić ich do wspólnych przygód. Przedstawienie inspirowane jest wierszami Jana Brzechwy, wzbogacone o brzmienie instrumentów perkusyjnych, z muzyką tworzoną w czasie spektaklu. Dla dzieci w wieku 1-5 lat. Po przedstawieniu będzie możliwość krótkiego zwiedzania muzeum z przewodnikiem.

Muzeum Archeologiczne, dziedziniec Pałacu Górków, ul. Wodna 27

Godz. 11:00

Bilety: 35 zł

Więcej informacji na stronie