Nowy Mercedes-Benz eCitaro Fuel Cell na testach w Poznaniu

Jak informuje producent, zeroemisyjny eCitaro Fuell Cell jako główne źródło energii wykorzystuje prąd z baterii, uzupełniając go bardzo wydajnie o energię pozyskiwaną z wodoru. To rozwiązanie sprawia, że zasięg autobusu na jednym tankowaniu i ładowaniu baterii wynosi co najmniej 450 km.
- W zależności od zaprogramowanego trybu eCitaro Fuell Cell może jechać tylko z wykorzystaniem wodoru albo z wykorzystaniem zarówno energii z ogniwa, jak i z baterii. Możliwe jest również ustawienie trybu inteligentnego: wówczas program uwzględnia specyfikę konkretnej trasy i tak ustawia zasilanie, aby pojazd był jak najbardziej ekonomiczny. Dzięki temu nasz autobus przekracza granice tego, co do tej pory wydawało się nieosiągalne - wyjaśnia Alexander Skrzypczak, przedstawiciel Daimler Buses Polska.
12-metrowy eCitaro Fuel Cell - dzięki współpracy z Daimler Buses Polska - będzie przez MPK Poznań testowany do 28 kwietnia. W tym czasie z jego obsługązapoznają się pracownicy zaplecza technicznego oraz kierowcy. Dzięki testom zweryfikują, jak pojazd sprawdza się w poznańskich realiach, a pozyskane doświadczenia będą mogli wykorzystać w przyszłości.
Autobus, który jednocześnie może przewieźć 68 pasażerów, w tym 29 na miejscach siedzących, będzie sprawdzany także w ruchu miejskim - dziś kursuje na linii 169, w kolejnych dniach będzie przewoził pasażerów na liniach 169, 178 i 190 (na czas testów w MPK Poznań uzyskał numer boczny 1600).
MPK
Zobacz również

Weekend w Poznaniu

Miejskie przedszkola są świetnie wyposażone. Warto wybrać je podczas rekrutacji

Zegar tyka - to ostatni miesiąc na rozliczenie PIT
