Maraton - światowy standard w centrum Poznania

Maraton to 25 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej. Budynek jeszcze przed oficjalnym otwarciem został niemal w całości skomercjalizowany. Biura wynajmują tu globalni gracze z sektora usług biznesowych, w tym firmy takie jak Sii, Bridgestone EBS, Duni European Finance Function czy Rehau Business Services. Atrakcyjność Maratonu to przede wszystkim dobra lokalizacja w centrum miasta, najwyższe standardy architektoniczne oraz nowoczesne rozwiązania dostosowane do wysokich wymogów najemców. Docelowo może tu pracować nawet 3 tysiące osób. Zalety budynku docenili też inwestorzy. Umowę przedwstępną na zakup projektu Maraton podpisał już niemiecki fundusz Union Investment Real Estate.
- Widzimy budynek klasy światowej. Mamy tu 25 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, 300 miejsc parkingowych i aż 138 miejsc dla rowerów. Biznesowi najemcy oczekują najwyższych standardów i dzięki takim budynkom jak ten, znajdują je w Poznaniu - mówił podczas otwarcia budynku Maraton prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. - Jednocześnie cieszy mnie zainteresowanie inwestorów takich jak Union Investment. Jest to dla mnie jasny i jednoznaczny sygnał, że te działania, które podejmujemy, przekładają się na ich konkretne decyzje.
Union Investment inwestuje na rynku nieruchomości na całym świecie. Firma zarządza aktywami o łącznej wartości 32 bln euro. Decyzja o włączeniu Maratonu do swojego portfolio potwierdza dużą atrakcyjność inwestycyjną naszego miasta, nie w skali regionu, ale w skali globalnej.
- W tej chwili mamy w portfolio 350 różnych inwestycji w 23 krajach na całym świecie. To jest nasza pierwsza inwestycja w Poznaniu. Maraton spełnia międzynarodowe standardy i bez problemu może konkurować z podobnymi obiektami na świecie - powiedział Thomas Röhrs, fund manager of UniImmo: Deutschland, Union Investment Real Estate GmbH. - Jesteśmy firmą która inwestuje długoterminowo, szukamy dobrej jakości, stabilnego cashflow dla naszych klientów. Najemcy potrzebują jednego, muszą czuć się dobrze w przestrzeniach, w których spędzają tak dużo czasu. Muszą czuć ciepłą atmosferę, by chcieć w tych budynkach pozostać na dłużej. I to znaleźliśmy w Poznaniu - dodał.
W zaprojektowanym przez pracownię CDF Architekci Maratonie zastosowano szereg proekologicznych rozwiązań. W budynku znajdują się punkty do ładowania aut elektrycznych oraz rozwinięta infrastruktura dla rowerzystów - stojaki, szatnie i prysznice. Dostępne dla wszystkich patio z fontanną i zielone tarasy na dachach, które umożliwiają pracę również poza budynkiem, a także elastyczne powierzchnie biurowe, tworzą przyjazną przestrzeń sprzyjającą efektywnej i kreatywnej pracy. - Dzięki temu w naszym budynku będą mogli pracować kreatywni przedstawiciele startupów, małych i średnich przedsiębiorstw, ale też duże globalne korporacje, które będą mogły korzystać z przestrzeni "na żądanie" - mówił Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny firmy Skanska Property.
Z myślą o startupach już wkrótce Skanska wraz z Business Link otworzy w Maratonie przestrzeń coworkingową o powierzchni ok. 4 tys. m kw.
Chcemy stworzyć w Polce wiodący ekosystem dla startupów, dla innowacji, również dla nowoczesnych koroporacji, które ze startupami chcą współpracować i tworzyć nową ekonomię. Rozpoczęliśmy od Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Później stworzyliśmy fundusz, który inwestuje w startupy. Bizness Link, to trzeci element tego ekosystemu. Chcemy, by te miejsca były akceleratorami dla startupów i ludzi, którzy je tworzą - mówił Dariusz Żuk z Business Link. - Jesienią tego roku otworzymy w Maratonie jedno z takich miejsc. Wierzymy, że to właśnie tutaj będzie biło serce polski startupowej, innowacyjunej, kreatywnej, gdzie rzeczy niemożliwe będą stawały się możliwymi, będą powstawały globalne idee, globalne pomysły i globalne startupy.
Maraton to nie ostatnia inwestycja dewelopera w Poznaniu. Skanska szykuje się do startu najnowszego projektu - Nowego Rynku. Będzie to nowoczesna zabudowa o charakterze mieszanym z dominującą funkcją biurową. W jej centrum powstanie otwarty rynek, dostępny dla wszystkich poznaniaków.
Joanna Żabierek/biuro prasowe
Zobacz również

Rusza Next Fest - 3 dni, 120 koncertów, 13 scen, tysiące ludzi [AKTUALIZACJA]

Urząd miasta otwarty 2 maja

Poznańska Nagroda Literacka - znamy laureata
