Koncerty odbywają się w trzech odsłonach w Meskalinie, Dragonie i na Starym Rynku, gdzie w niedzielę, 13 września, w samo południe rozpocznie się koncert finałowy.
11 września na koncerty trzech zespołów zaprasza Meskalina. O 19 wystąpi Kilwater - kompozycje grupy są oparte na stylistyce surf-rockowej, przemycają melodie w klimacie muzyki filmowej, osadzone na psychodelicznej, czasem demonicznej gitarze, rytmicznym basie i energicznej perkusji.
O 20.30 zagra Niechęć, niezwykle oryginalny głos na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej.
O 22.00 rozpocznie się koncert Jazzpospolitej - zespół w ciągu pięciu lat wydał trzy płyty i zagrał około 150 koncertów w Europie i Polsce, działając w niezmienionym czteroosobowym składzie. Połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki powoduje, że Jazzpospolita zjednuje sobie zwolenników z bardzo różnych kręgów.
12 września na koncert zaprasza Dragon - o 19 zagra Bachorze - grupa, która prezentuje swój brak wyobraźni w pełnym skupieniu, niejednokrotnie w melancholijnym uniesieniu boryka się z własnymi słabościami, tocząc bój o efemeryczność improwizacji i jej granice jednocześnie.
W skład zespołu wchodzą: Maciej Maciągowski - syntezator modularny, Michał Jerzy Biel - saksofon barytonowy oraz Paweł Doskocz - gitara elektryczna.
O 20.30 zaprezentuje się Pilokatabaza - Paweł Szpura i Hubert Zemler są chyba najbardziej zapracowanymi perkusistami na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Po wielu nocach spędzonych na rozmowach o muzyce, postanowili powołać do życia wspólny projekt - Pilokatabaza.
Natomiast o godzinie 22.00 rozpocznie się koncert Raphael Rogiński play John Coltrane.
Rogiński to gitarzysta, kompozytor, improwizator, animator kultury i badacz folkloru muzycznego. Od 13 roku życia gra na gitarze elektrycznej, wykształcony jazzowo i klasycznie edukację uzupełniał o muzykologię i etnomuzykologię. Od samych początków działalności twórczej, skupiony jest przede wszystkim na improwizacji wynikającej z jazzu i bluesa oraz na muzyce etnicznej i ludowej. Miks tych dwóch dróg jest wyznacznikiem stylu jego twórczości pod względem kompozytorskim jak i wykonawczym.
Prymitywna muzyka Ameryki, blues i rock lat 60 to następna znacząca część inspiracji Rogińskiego, która to przefiltrowana daje o sobie znać w zespołach jak i koncertach solo. Dogłębne analizowanie technik gitarowych, klasycznych gitarzystów bluesowych i znajomość instrumentarium lat 50 i 60 jest podstawą jego brzmienia.
Zgłębianie muzyki dawnej zaowocowało projektem "Rogiński gra Bacha", w którym to muzyka Bacha wykonana jest na gitarach preparowanych. Równolegle muzyk jest zaangażowany w projekty związane ze światową sceną nowego jazzu. Ten projekt dotyczy Johna Williama Coltrane'a - jednego z najwybitniejszych i najbardziej znanych jazzowych saksofonistów XX wieku.
13 września w samo południe rozpocznie się koncert finałowy Jazz Ringu z udziałem wszystkich zespołów grających wcześniej plus udział Michaela Zeranga.
Zerang to jeden z najchętniej zapraszanych do współpracy bębniarzy/perkusistów, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie. Rodzice amerykańskiego muzyka pochodzenia asyryjskiego urodzili się w Iranie (ojciec) i w Iraku (matka). Jest aktywny na polu muzyki improwizowanej, free jazzu i muzyki współczesnej. Trzykrotnie otrzymał prestiżową nagrodę Joseph Jefferson Awards za oryginalne kompozycje muzyki teatralnej. Jest także cenionym pedagogiem wykładającym na licznych uczelniach i kursach.
Organizatorzy: Fundacja Mały Dom Kultury, Klub Dragon, Estrada Poznańska, Klubokawiarnia Meskalina oraz Circus Ferus.
Zobacz również

Rusza Next Fest - 3 dni, 120 koncertów, 13 scen, tysiące ludzi [AKTUALIZACJA]

Urząd miasta otwarty 2 maja

Poznańska Nagroda Literacka - znamy laureata
