Turniej gier, budowa modelu samolotu, zajęcia wokalne, igrzyska sportowe i zielone przestrzenie - to tylko niektóre z pomysłów młodych poznaniaków, które zostaną zrealizowane dzięki "Funduszowi Samorządów Uczniowskich". W tegorocznej, 8 już odsłonie miejskiego konkursu, dofinansowanie otrzymają 42 szkolne projekty.

W ostatnim czasie niektórzy mieszkańcy Poznania otrzymali z urzędu miasta maile z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej zagospodarowania odpadów organicznych. O odpowiedzi na kilka pytań zostały poproszone osoby, które w deklaracji na odbiór śmieci zgłosiły posiadanie przydomowego kompostownika.

Miasto po raz kolejny otrzymało nagrodę "Zdrowy Samorząd" - w konkursie, który wyłania najlepsze projekty zdrowotne organizowane przez gminy, powiaty i województwa w całej Polsce. Kapituła konkursu doceniła miejski program "Poznań uzależniony od profilaktyki".

Ruszają badania sejsmiczne na poznańskich ulicach - specjalistyczne ciężarówki przejadą przez miasto po starannie zaplanowanych trasach. Pojazdy będą poruszać się w godz. 21:00 - 7:00,  aby zminimalizować zakłócenia w ruchu drogowym.

Sandra América Noriega Urízar de Kugler, ambasador Gwatemali, odwiedziła stolicę Wielkopolski. W urzędzie miasta spotkał się z nią Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.

Mieszkańcy osiedli Chartowo, Rataje i Żegrze mogą skorzystać z bezpłatnych zajęć na Pływalni Rataje. Zapisy na "Akademię WOPR" ruszają w poniedziałek, 17 marca o godzinie 17:00. Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.

Dlaczego wirus HPV akurat w Polsce ma się tak dobrze, a kobiety nadal chorują na raka szyjki macicy? Skąd się biorą mity i teorie spiskowe na temat szczepionek? Czemu drugiej szansy na profilaktykę nie będzie, gdy nie zadbamy o młodzież? O tym Anja Rubik - prezeska fundacji Sexed.pl oraz Wojtek Kardyś - cyfrowy ambasador UE opowiedzą w najbliższą środę. Będzie można ich posłuchać na miejskich kanałach społecznościowych. 

Zajmują miejsca parkingowe, szpecą otoczenie i stanowią zagrożenie. Mowa tu o tzw. wrakach, których usuwania od lat podejmują się poznańscy strażnicy miejscy. W 2024 roku udało się im doprowadzić do likwidacji 664 nieużywanych aut, a od 2020 liczba ta wyniosła ponad 4,2 tysiąca. 

Trwają zapisy na kursy w ramach Poznańskiej E-sportowej i Gamingowej Akademii Mistrzów i Ekspertów (PE:GAME) - pierwszego miejskiego programu edukacyjnego w Polsce, skierowanego do osób zainteresowanych karierą w branży gamingowej. Wciąż dostępne są ostatnie miejsca na kursy dla rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Byliny, trawy ozdobne i krzewy są na zimę zabezpieczane przed zniszczeniem za pomocą słomianych mat. Dzięki temu młode rośliny mają szansę urosnąć i cieszyć oczy poznaniaków. Część mat nie będzie jednak zdjęta. 

Miasto Poznań pokryje 100 proc. kosztów demontażu lub odbioru azbestu. Trwa nabór wniosków do kolejnej edycji programu usuwania tego materiału. Akcja jest skierowana do mieszkańców stolicy Wielkopolski.

Przed nami weekend pełen kulturalnych wrażeń. Miłośnicy sztuki i historii będą mogli wyruszyć na fascynujący spacer archeologiczny, odkrywając tajemnice dawnych mieszkańców starego Poznania. Na scenie pojawi się iluzjonista, który uchyli rąbka tajemnicy sztuki magicznej. A dla fanów kultury japońskiej znajdą się targi ze smakołykami i kosmetykami z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Tak jak w poprzednich latach, Miasto Poznań zachęca do włączenia się we wspólne sprzątanie przestrzeni publicznej w ramach Wiosennych Porządków. Potrwają one prawie cały miesiąc - od 1 do 27 kwietnia. Zapisy na tegoroczną edycję już się rozpoczęły. Natomiast już w niedzielę można będzie włączyć się do wspólnego sprzątania zachodniego klina zieleni.

Liczba wyników na stronie
20