Pomoc ze strony sąsiadów, asystentura, specjalistyczne usługi terapeutów czy psychologów, mieszkania wspomagane oraz klub seniora - to wszystko znajduje się w nowym miejskim projekcie dla starszych poznaniaków, osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Poznań przeznaczy na niego ponad 20 milionów zł.

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek - polski kompozytor związany z Poznaniem, twórca Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk, który odbywał się m.in. w stolicy Wielkopolski.

W Poznańskim Ośrodku Specjalistycznych Usług Medycznych otwarto nową przestrzeń. Zielone patio to miejsce promujące ekologię - wypełnione jest roślinami, a ławki, na których można odpocząć, zostały wykonane ze starych ubrań i plastiku. To nie jedyna nowość w POSUM. Od czerwca - w ramach NFZ - w placówce będzie przyjmował urolog dziecięcy.

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Na złożenie wniosku wraz z potrzebnymi dokumentami uczniowie mają czas do 14 czerwca. W przypadku szkół lub klas dwujęzycznych i sportowych, a także oddziałów międzynarodowych, wstępnych czy przygotowania wojskowego termin jest krótszy i trwa do 29 maja (do godz. 15). Nabór jest prowadzony wspólnie z Powiatem Poznańskim. 

23 i 24 maja do Poznania przyjadą eksperci, aby porozmawiać o najważniejszych kwestiach prawnych dotyczących uchwał krajobrazowych w Polsce. Konferencja będzie doskonałą okazją do wymiany poglądów oraz dyskusji nad aktualnymi wyzwaniami związanymi z tym zagadnieniem. 

Po raz kolejny koncerty #NaFalach powracają na muzyczną mapę Poznania. W czerwcu, lipcu i sierpniu nad jeziorami - Maltańskim i Strzeszyńskim - wystąpi sześć artystów i zespołów. Pierwsze występy zaplanowano już na 14 czerwca.

Już po raz 5. mieszkańcy stolicy Wielkopolski wybiorą "Poznańskiego Taksówkarza Roku". Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych kierowców, którzy na co dzień dbają o komfort podróżowania pasażerów i jakość świadczonych usług. Zgłoszenia można wysyłać do 14 czerwca. Na laureatów czekają nagrody. 

"Wypalenie rodzicielskie, czyli jak zadbać o siebie, by być dostępnym dla dziecka" - to tytuł bezpłatnych warsztatów, jakie poprowadzą doświadczeni specjaliści. To ostatnie chwile, aby się na nie zapisać. 

Wykłady prowadzone przez doświadczonego pszczelarza, warsztaty, degustacje oraz animacje dla najmłodszych - to wszystko czeka na poznanianki i poznaniaków już w sobotę. Na terenie Gratowiska Poznań Wschód, przy ulicy Wrzesińskiej miłośnicy przyrody świętować będą Dzień Pszczoły. 

22 maja odbędzie się kolejne otwarte spotkanie z cyklu "Poznaj Krajobrazową". Wydarzenie ma przybliżyć mieszkańcom ideę i przepisy poznańskiej uchwały krajobrazowej. Tym razem uczestnicy porozmawiają o Starym Mieście, centrum oraz historycznych dzielnicach Poznania.

Przejazd rowerowy, wspólne sprzątanie, darmowe rośliny i mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych - to wszystko czeka na poznaniaków i poznanianki już w najbliższą sobotę, podczas najbliższego festynu "Poznań w formie". 

W najbliższą sobotę będzie można wziąć udział w Nocy Muzeów.  Przemieszczanie się po wieczornym i nocnym Poznaniu ułatwią linie turystyczne. Wzmocniona też będzie komunikacji nocna. 

Nie będzie łatwo wybrać w ten weekend jednego wydarzenia, na które warto się wybrać. Na Starym Rynku odbędzie się Płytówka, na Cytadeli - Kejtrówka i Latające psy, na Woli - impreza z cyklu "Poznań w formie". Z kolei w sobotni wieczór swoje drzwi otworzą muzea. To tylko najważniejsze imprezy odbywające się w stolicy Wielkopolski od piątku do niedzieli.

Zakończył się remont lokali w miejskim budynku przy ul. Kramarskiej 32, które zostaną przekazane organizacjom pozarządowym. Swoje siedziby będą miały tam NGO-sy zajmujące się m.in. wsparciem kultury, pomocą humanitarną czy integracją międzypokoleniową. Organizacje nie będą płacić czynszu za korzystanie z nieruchomości.

Najbliższy majowy weekend to czas na wspólne przywitanie odrestaurowanej płyty Starego Rynku. Na poznaniaków i poznanianki przez trzy dni czekać będzie wiele atrakcji i niespodzianek. 

Nadwarciańskie tereny cieszą się coraz większą popularnością, ale atrakcji nie brakuje także na samej rzece. Już 18 maja rozpoczną się rejsy tramwaju wodnego na dwóch trasach, a od 1 czerwca w Starym Porcie będzie funkcjonować przystań rzeczna, gdzie można zacumować łódź i wypożyczyć motorówkę.

W poniedziałek, 20 maja, rozpocznie się remont nawierzchni jezdni ul. Umultowskiej. Żeby zminimalizować utrudnienia, prace będą się odbywać etapami. Na początek frezowany będzie pas jezdni w kierunku osiedla Batorego na odcinku od ul. Madziarskiej do ul. Stoińskiego. Wytyczone zostaną objazdy. Zmienią się też trasy autobusów komunikacji miejskiej. 

Słoneczna pogoda przyciąga nad brzegi Warty tłumy. Teraz mieszkańcy i turyści mogą zrelaksować się nad rzeką na nowych leżakach. Można je znaleźć w okolicach mostów Rocha i Królowej Jadwigi.

Liczba wyników na stronie
20