Obowiązkowa deratyzacja w Poznaniu

Z początkiem października rusza w Poznaniu obowiązkowa deratyzacja. Akcja jak co roku ma na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, przenoszonych przez szczury i myszy. Właściciele oraz zarządcy nieruchomości zobowiązani są do wyłożenia specjalistycznych preparatów do zwalczania gryzoni.

. - grafika artykułu
fot.poznan.pl

Przez cały miesiąc trwania akcji właściciele oraz zarządcy nieruchomości powinni regularnie monitorować ilość trutki w wyłożonych pojemnikach. W pobliżu trutek muszą znajdować się napisy ostrzegawcze. Dodatkowo w okresie wyłożenia trucizny należy szczególnie zwrócić uwagę na zachowanie dzieci i zwierząt domowych, aby nie miały styczności z wyłożoną substancją. Do obowiązków zarządcy nieruchomości należy również usuwanie padłych gryzoni. Zużyte opakowania po trutkach na gryzonie jako odpad niebezpieczny przyjmują PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych).

Nad realizacją akcji czuwają odpowiednie służby. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Miasta Poznania oraz służby Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego przez cały okres trwania deratyzacji, zobowiązani są kontrolować właścicieli i zarządców nieruchomości.

W przypadku stwierdzenia padłego gryzonia, należy skontaktować się ze specjalistyczną firmą deratyzacyjną uprawnioną do odbioru zwierzęcia (usługa płatna wg indywidualnego cennika każdego wykonawcy).

Szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Biuro Poznań Kontakt pod nr tel. 61 646 33 44.

MR