Bezpłatne szkolenia biznesowe

Podczas styczniowych szkoleń organizowanych przez Poznań Biznes Partner będzie można dowiedzieć się m.in. jak wzmocnić swój wizerunek, a także w których mediach społecznościowych warto działać w 2025 roku.

Zdjęcie przedstawia profesjonalne spotkanie biznesowe lub prezentację. Jedna osoba wskazuje na tablicę z różnymi wykresami i diagramami, a inna osoba obserwuje prezentację. Na stole znajdują się dokumenty i laptop, co sugeruje, że omawiane są ważne sprawy lub planowane strategie. - grafika artykułu
Poznań Biznes Partner zajmuje się organizacją i prowadzeniem różnorodnych programów wsparcia

Wszystkie szkolenia są bezpłatne, na większość z nich obowiązuje rejestracja. Daty poszczególnych spotkań, szczegóły oraz informacje o zapisach znaleźć można na stronie internetowej oraz Facebooku.

Poznań Biznes Partner zajmuje się organizacją i prowadzeniem różnorodnych programów wsparcia dla osób, które planują rozpoczęcie działalności gospodarczej, a także dla firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Pomaga również organizować współpracę innych jednostek i instytucji obsługujących biznes z terenu stolicy Wielkopolski i aglomeracji poznańskiej.

Niektóre ze szkoleń odbywają się w Plus Jeden. To przestrzeń pracy wspólnej Miasta Poznania i miejskiej spółki Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji. To powszechnie dostępne miejsce spotkań, pracy oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Przestrzeń ukierunkowana jest na wsparcie osób planujących podjęcie działalności gospodarczej, przedsiębiorców, freelancerów, a także wszystkich pracujących w modelu pracy zdalnej.

Harmonogram szkoleń:

  • 10 stycznia, godz. 11:30-13:00: Tworzenie materiałów wizualnych w erze AI (online). Czym jest komunikacja wizualna i jak zmienia ją AI? Prowadząca: Gabriela Woch (certyfikowany trener i wykładowca w Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego).
  • 13 stycznia, godz. 16:30-19:30: Budowanie wizerunku w biznesie. Siła pierwszego wrażenia (Poznań Biznes Partner, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, sala C, II piętro). Szkolenie dla osób pragnących wzmocnić swój wizerunek. Prowadząca: Monika Sekuła (stylistka, kreatorka wizerunku).
  • 14 stycznia, godz. 9:00-11:00: Strona internetowa w małej firmie (online). Jakie podstawowe funkcjonalności powinna mieć witryna www? Jak wykorzystać ją w marketingu? Prowadząca: Iwona Caputa (przedsiębiorca, trener biznesu, doradca biznesowy).
  • 15 stycznia, godz. 10:00-11:30: Zwrot kosztów szkoleń, doradztwa itp. poprzez udział w projekcie "Usługi rozwojowe dla Twojego biznesu" (online). Projekt skierowany jest do przedsiębiorców (i ich pracowników) mających siedzibę lub oddział w firmy w Poznaniu oraz powiatach: poznańskim, średzkim, śremskim, szamotulskim i obornickim. Prowadząca: Anna Nadstawska.
  • 16 stycznia, godz. 17:00-19:00: Estoński CIT (Poznań Biznes Partner, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, sala C, II piętro). Kompleksowe wprowadzenie w nowoczesny model opodatkowania spółek, który zdobywa coraz większą popularność w Polsce. Prowadzący: Remigiusz Pytlik (przewodniczący zarządu wielkopolskiego oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych).
  • 17 stycznia, godz. 9:00-10:30: Canva od podstaw - tworzenie pierwszych grafik (online). Jak tworzyć projekty? Jak wybrać format? Jak pracować z warstwami, tekstem i obrazem? Prowadząca: Angelika Knop (Grafika dla laika).
  • 17 stycznia, godz. 11:00-12:30: Conversation Skills in English (online). Rozmowa towarzyska w miejscu pracy, dzielenie się informacjami ze współpracownikami, dawanie i przyjmowanie porad w pracy. Prowadząca: Marta Długosz-Sawicka (lektor języka angielskiego).
  • 20 stycznia, godz. 11:30-13:00: Jak odkryć, co chcę robić w życiu (online)? Jakie trendy panują na rynku pracy? Czy warto kierować się "zawodami przyszłości"? Prowadząca: Wiktoria Wiater.
  • 21 stycznia, godz. 10:00-13:00: Zakładanie i prowadzenie działalności gospodarczej - wprowadzenie do tematu "własnej firmy" (online). Przedstawienie obowiązujących aktów prawnych. Szkolenie poprowadzą pracownicy Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP oraz II Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Poznaniu.
  • 22 stycznia, godz. 9:00-11:00: Zrozumieć konflikt. Przyczyny i sposoby ich rozwiązania (online). Czym jest i co jest jego przyczyną? Jak reagujemy na stres? Jak zapobiegać kłótniom? Prowadząca: Agnieszka Lisowska (Business Makers).
  • 23 stycznia, godz. 17:00-19:00: BUR po ludzku - perspektywa firmy szkoleniowej (online). Na szkoleniu przedstawione zostaną podstawowe informacje związane z realiami funkcjonowania w Bazie Usług Rozwojowych. Prowadząca: Marta Janik (członkini Grupy Tematycznej ds. BUR w Polskiej Izbie Firm Szkoleniowych).
  • 24 stycznia, godz. 10:00-11:30: Obowiązek raportowania JPK_CIT od 2025 (online). Program szkolenia wkrótce. Prowadzący: Tomasz Kotoliński (Tax Manager w Advicero Nexia).
  • 24 stycznia, godz. 10:00-11:30: E-doręczenia w firmie (online). Program szkolenia wkrótce. Prowadzący: Mikołaj Soberski (radca prawny Urzędu Miasta Poznania).
  • 29-30 stycznia, godz. 17:00-20:00: Odkryj swoją drogę w biznesie - poznaj swoje zasoby i wyznacz cele biznesowe (Poznań Biznes Partner, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, sala C, II piętro). Celem szkolenia jest pomoc uczestnikom w zrozumieniu ich mocnych stron, zasobów oraz potencjału, który mogą wykorzystać w budowaniu i rozwijaniu swojego biznesu. Prowadząca: Ola Sznajger (Dobre Miejsce).
  • 29 stycznia, godz. 9:00-11:00: Jak tworzyć skuteczne treści do social mediów (online)? Jak poznać swojego odbiorcę? Skąd brać tematy na treści? W których mediach społecznościowych warto działać w 2025 roku? Prowadząca: Klaudyna Maciąg (specjalistka od kreatywnego pisania i copywritingu).

HO