Weekend z czasem w Muzeum Archeologicznym
Muzeum zaprasza wszystkich zainteresowanych, którzy chcą się dowiedzieć, jak odmierzano czas bardzo dawno i dawno temu, jakie kalendarze obowiązywały w różnych cywilizacjach i jaki pojęcie czasu rozumieją archeolodzy. W programie pokazy, warsztaty i wykłady. A dla najmłodszych miłośników archeologii i czasu - zajęcia dla dzieci.
Program imprezy:
Sala audiowizualna
15.00 - 16.00 Jak to się wszystko zaczęło? - prezentacja astronoma Patrycji Bagińskiej z Wydziału Fizyki UAM o początkach czasu
16.00 - 17.00 Władcy czasu - prezentacja mgr Igora Kołoszuka z Instytutu Prahistorii UAM o tropieniu władców czasu w przeszłości
Dziedziniec
14.00 - 15.00 Z czasem zmienia się oblicze czasu - opowieść o zegarach zegarmistrza Henryka Ciszewskiego
14.00 - 15.00 Czas w archeologii - opowieść o postrzeganiu czasu przez archeologów, dr Małgorzata Winiarska-Kabacińska
14.00 - 17.00 Wyrocznia - Mirosława Dutko -wróżenie z runów
15.00 - 17.00 Egipskie piramidy, greckie olimpiady, wikińskie wyprawy... - zajęcia dla dzieci przygotowane przez Stowarzyszenie Przeszłość dla Przyszłości. To wszystko działo się wiele, wiele lat temu w odległych krainach. Czy wiecie, jak żyli w tych czasach ludzie, którzy mieszkali tu, gdzie teraz znajduje się Poznań? Zapraszamy do odkrywania tajemnic naszych przodków wszystkie dzieci w wieku od 6 do 12 lat.
Cena 3 zł od osoby do nabycia w kasie muzeum, pół godziny przed rozpoczęciem zajęć. Liczba miejsc ograniczona.
Sala audiowizualna
17.00 - 19.30 - projekcja filmu Machina czasu produkcji angielskiej. Jest to opowieść o sile najpotężniejszej ze wszystkich. Sile, która zmienia wszystko: od szczytów górskich po małą mysz. O czasie.
Zobacz www.muzarp.poznan.pl