Tryptyk Miejski czyli spacery tematyczne i gry turystyczne
Z okazji 114 rocznicy włączenia do Poznania Jeżyc, Łazarza i Wildy Grupa Przewodników PoPoznaniu.pl i zespół Gra Miejska zapraszają do udziału w Tryptyku Miejskim czyli spacerach tematycznych i grach turystycznych.
W czasie spacerów zainteresowani mogą odebrać od przewodników karty do gier turystycznych "Jeżyce", "Św. Łazarz" i "Wilda". Uwaga! Liczba kart do gier turystycznych będzie w piątek ograniczona! Na stronie www.gramiejska.pl można znaleźć szczegóły dotyczące gier (zasady udziału, nagrody) oraz pobrać karty startowe w formacie PDF i wydrukować we własnym zakresie. Udział w grach jest bezpłatny.
Tryptyk Miejski - Jeżyce Borejków
Termin: 28 marca (piątek), godz. 17, początek przy fontannie przed Teatrem Wielkim, ul. Fredry
Przewodnik: Ania B.
Opis: Na pytanie, jak nazywają się najbardziej znani mieszkańcy Jeżyc wiele osób zgodnym chórem odpowie: Borejkowie! Niestety podczas wycieczki ich nie spotkamy, nawet jeśli zapukamy do drzwi ich mieszkania, bo tak naprawdę istnieją jedynie... na kartach powieści Małgorzaty Musierowicz. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zobaczyć Jeżyce z perspektywy Borejków i ich przyjaciół, a przy okazji poznać nieco prawdziwą historię tej fascynującej dzielnicy...
Tryptyk Miejski - Łazarz zez tyndy do tamtyndy
Termin: 29 marca (sobota), godz. 10 i 15 (dwie wycieczki), początek przed VIII LO, ul. Głogowska 92
Przewodnik: Piotrek
Opis: Łazarz to swego rodzaju mikrokosmos. Mimo, że od przyłączenia tego fyrtla do Poznania minęło ponad sto lat jego odrębność jest nadal wyczuwalna. Do dziś mieszkańcy Łazarza wspominając np. zakupy w centrum mówią "byłem dziś w mieście". Rynek, przy którym miał mieszkać Stary Marych, jeden z dwóch czynnych podczas okupacji polskich kościołów, Park Wilsona z Palmiarnią, poznańskie radio, uliczki z cudownymi kamienicami, Park Kasprowicza z Areną to wszystko oraz wiele innych magicznych miejsc zobaczycie właśnie tutaj - na Świętym Łazarzu.
Tryptyk Miejski - Wild, wild Wilda...
Termin: 30 marca, godz. 12 i 15 (dwie wycieczki), początek przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich, ul. Wierzbięcice
Przewodnik: Piotr
Opis: Wilda od początku swojego istnienia była silnie związana z Poznaniem - rzadko jednak budziła pozytywne skojarzenia wśród jego mieszkańców. Skąd wzięła zła reptuacja dzielnicy? Dlaczego to właśnie tu mieszka (ł) Szatan? A może nie taki diabeł straszny jak go malują? Przyjdź i przekonaj się sam!