Baner promujący wydarzenie. Nazwa wydarzenia i data.

Już niebawem rusza 3. edycja NO WATER NO ART land-art exhibition and concerts!Projekt "NO WATER NO ART" to interdyscyplinarne przedsięwzięcie kulturalne typu site-specific na Poznańskim Szelągu, które porusza aktualne kwestie związane z podejściem do ekologii oraz dziedzictwa miejsca. Wystawa plenerowa, umiejscowiona w malowniczym otoczeniu natury, pełnić będzie rolę nie tylko przestrzeni wystawienniczej, lecz także miejsca kontemplacji i integracji. Otoczenie stanie się inspiracją dla artystów, a jednocześnie zapewni odwiedzającym możliwość refleksji nad zmniejszającym się poziomem wód w Europie. 

Tegoroczna edycja łączy ze sobą instalacje, wizualizacje oraz koncerty na wodzie.

Do stworzenia prac zaproszono m.in czeskich artystów i artystki : Eliskę Kvicalovą oraz Vincka i Zuzę. Twórcy wykreują instalację z naturalnych materiałów, znalezionych nad rzeką. Grupa Techno Archeo zaktywizuje okolice rdzawego strumyka w Parku Szelągowskim - miejsce splotu natury, kultury i przemysłu. Liquidacje, czyli kolektyw, zajmujący się tworzeniem wizualizacji poprzez tradycyjne techniki, rozświetli okolice Warty.
W międzyczasie na platformach rzecznych wystąpią muzycy: Errant z live setem dub techno&ambient, a zaraz po nim zagrają SNY, czyli poznańskie trio (debiutancko z Pawłem Knorpsem).

Przełamując barierę między sztuką a ekologią, projekt staje się mocnym przekazem, inspirującym do podejmowania konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego.

Uzupełnieniem wystawy będą koncerty medytacyjne na wodzie:
18.07 IZOURAN koncert na wodzie
28.07 Koto i Uta koncert muzyki japońskiej
03.08 Yelenito
01.09 Koncert improwizowany SNY

Działania "NO WATER NO ART" skupią się na zjawisku antropopresji, czyli wpływie człowieka na naturę. Poprzez organizację wydarzeń kulturalnych i artystycznych, projekt nie tylko ukazuje to zjawisko, ale również dąży do podkreślenia kluczowej roli rzeki w rozwoju miasta i jego kultury. W obliczu rosnącej presji antropogenicznej, wysychanie wód gruntowych i rzek stało się zjawiskiem globalnym, a Europa nie jest wyjątkiem. Projekt podejmuje tę kwestię, skupiając się na konieczności podjęcia działań zaradczych, edukacyjnych i społecznych. Wystawa sztuki plenerowej, będąca
integralną częścią projektu, nie tylko prezentuje artystyczne spojrzenie na temat, ale także staje się platformą do dialogu społecznego na temat konieczności ochrony zasobów wodnych.