Powiększ tekst

Canoa - historia pewnej miłości - baśń meksykańska

06.11.2009
19:00
Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44
Wstęp wolny
Opis

Obsada:

Dyrektor: Arkadiusz Kos

Ona: Barbara Prądzyńska

On: Wojciech Czarny

La Llorona: Johnny Popiel

Dźwięk: Ewa Prądzyńska

Światła: Andrzej Majos

Scenariusz: Barbara Prądzyńska & Maud Nicolaas

Reżyseria: zespołowa

Scenografia: Anna Sikorska

W małym, objazdowym teatrzyku Dyrektor ożywia marionetki.

Ona i On zaczynają odgrywać historię pewnej miłości...

Dyrektor przeistaczając się w przypadki i zrządzenia losu,

przeszkadza zakochanej parze.

Jak silna jest moc Miłości?

Czy aktorzy dograją swoją historię do końca...

Czy wyrwą się spod wszechwładnej ręki Dyrektora?

CANOA

W 2002 roku Maud Nicolaas (Holandia) i Barbara Prądzyńska (Polska) z pomocą Ramiro Ramirez Ibarra (Meksyk) zakładają w Hidalgo/ Meksyk grupę teatralną CANOA. Inspirowani kulturą i przyrodą tego kraju tworzą i prezentują kolejne spektakle, podróżują po wioskach i miasteczkach (głównie indiańskich), organizują wydarzenia artystyczne i kulturalne oraz prowadzą warsztaty teatralne.

Wtedy też powstaje przedstawienie Historia de un Amor (Historia Pewnej Miłości). W 2003 roku CANOA prezentuje je na Festiwalu Artyści Ulicy w Szczecinie oraz w Ośrodku Teatralnym Maski w Poznaniu. W 2007 roku spektakl uczestniczy między innymi w Festiwalu Cervantino w Meksyku - jednym z głównych festiwali teatralnych w Ameryce Łacińskiej. Historia prezentowana jest również w wioskach masywu górskiego Sierra Madre Oriental, a także w kilku stanach Meksyku: Hidalgo, Guanajuato, Michoacan, Querrero, Morelos, Estado de Mexico, Distrito Federal oraz na uniwersytetach Chiapingo i UTVM. W roku 2008 spektakl wznowiony zostaje w Polsce (m.in. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Maski/ Poznań).

Spektakle CANOA bazują na ruchu i ekspresji ciała, symbolach, skojarzeniach, obrazach, muzyce oraz interakcji z publicznością. Są komunikatywne bez względu na narodowość, poziom społeczny, wykształcenie czy wiek. Starają się dotrzeć przede wszystkim do widza, dla którego teatr jest swoistym novum.

Drukuj tekst
Pokaż kod QR