Nie tylko koziołki w Bramie Poznania

Poznańskie koziołki to tylko jedna z licznych miejskich legend, podczas oprowadzania w Bramie Poznania, 5 kwietnia o godzinie 11:00, uczestnicy wspólnie poznają również te odrobinę mniej znane np.: o mądrym Piaście, który dawno temu założył nasze miasto. Zastanowią się co za straszny zwierz zostawił ślady pazurów w samym środku Wyspy Katedralnej, Dowiedzą się także ile diabłów potrzeba, aby przenieść całą górę. Brama Poznania zaprasza, małych i dużych, do rodzinnego odkrywania legendarnego dziedzictwa Poznania.
Cykl Rodzinne oprowadzania w Bramie Poznania
Nie tylko koziołki - o legendach Poznania należy do cyklu Rodzinne oprowadzania w Bramie Poznania. W każdym miesiącu odbywają się tematyczne wycieczki rodzin z dziećmi po ekspozycji głównej w towarzystwie przewodnika lub przewodniczki z Zespołu Obsługi Klienta Bramy Poznania.
To interesująca propozycja dla małych odkrywców, którzy chcą aktywnie i w ciekawy sposób spędzić czas z rodzicami.
Oferta przeznaczona jest dla opiekunów i opiekunek z dziećmi w wieku 5-10 lat. Wycieczki trwają około godziny.
Brama Poznania proponuje okolicznościowe scenariusze oprowadzań oraz stałe propozycje:
Wyprawa z Mieszkiem
Na co dzień ekspozycję Bramy Poznania dzieci mogą zwiedzać z audioprzewodnikiem. W słuchawkach słychać głos Jakuba, kapitana wehikułu czasu, który oprowadza ich po Bramie Poznania. Tym razem Jakub poprosił jednak o zastępstwo, i to samego księcia Mieszka I. Niezwykły gość opowie najmłodszym o realiach życia w średniowieczu, o swoich związkach z Poznaniem i udzieli odpowiedzi na każde pytanie.
Poszukiwacze skarbów
Czas na prawdziwą przygodę! Poszukiwacze skarbów, przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy uczestnicy poznają dzieje niezwykłej wyspy pełnej skarbów, leżącej w samym sercu Poznania. Dzięki odkryciom dowiedzą się, jak na przestrzeni wieków żyli tu ludzie.
Zbudujmy Ostrów Tumski
Na Ostrowie Tumskim zostało zbudowanych wiele ciekawych budynków. Część z nich powstała bardzo dawno temu dzięki pomysłowym budowniczym. Nie wszystkie przetrwały do dzisiaj. Pozostały po nich tylko niewielkie ślady. Podczas spotkania będzie można wyruszyć w niesamowitą podróż w czasie, podczas której uczestnicy spotkają budowniczych z przeszłości i poznają ich wspaniałe dzieła.
Sekrety dźwięcznej wyspy
Pewnie wiecie, z jakimi dźwiękami można zetknąć się dziś na Ostrowie Tumskim, ale czy zastanawialiście się kiedyś, co mógł słyszeć panujący dawno temu na wyspie książę Mieszko I? Podczas spotkania uczestnicy poznają ciekawostki o tym, jak wyglądało życie w dawnych czasach. Poznają wiele tajemnic wyspy. Wystarczy tylko zamienić się w słuch...
Spędźmy razem czas!
W czasie tego spotkania uczestnicy poznają Ostrów Tumski dzięki różnym zabawkom oraz atrybutom dziecięcym. Podczas podróży przez wieki dowiedzą się, jak dawniej najmłodsi spędzali czas. Jeżeli chcecie usłyszeć, co robiły dzieci 1000 lat temu albo do czego służyły przęśliki, bączek i "zośka", warto wziąć udział w rodzinnym oprowadzaniu po ekspozycji, które kończy się wspólną grą planszową.
Informacje praktyczne
Gdzie? Brama Poznania, ul. Gdańska 2, 61-122 Poznań
Dla kogo? dzieci w wieku 5-10 lat z opiekun (k)ami
Cena: od rodziny 30 zł
Czas: 60min
Bilety: dostępne na stronie Poznańskiego Centrum Dziedzictwa.
Zobacz również

Niezwykłe przygody odważnego króla

Poznańskie przedszkola na najwyższym poziomie - trwa rekrutacja

Nauka i sztuka dla najmłodszych - atrakcje Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki
