KAWKA - nabór wniosków na 2016r. rozpoczęty
Dotacja może być udzielona na trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpienie go poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe lub ogrzewanie elektryczne na terenie miasta Poznania, na obszarach bilansowych o największym stopniu emisji pyłów drobnych PM10 i benzo-alfa-pirenu tj:
- A1 - Stare Miasto i Chwaliszewo (ścisłe centrum miasta ograniczone ringiem Stübbena)
- C1 - Wilda Północna,
- C6 - Łazarz.
Granice obszarów bilansowych określono w załączniku nr 1 do uchwały
Wysokość środków finansowych przeznaczonych na dotacje w budżecie Miasta Poznania w roku 2016 wynosi 2.599.503,77 zł. Środki finansowe pochodzą w części z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz budżetu miasta.
Uprawnionymi do składania wniosków o udzielenie dotacji są podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych, w szczególności:
- osoby fizyczne,
- wspólnoty mieszkaniowe,
- osoby prawne,
- przedsiębiorcy
oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
Wysokość dotacji wynosić może maksymalnie do 80 % kosztów kwalifikowanych, a dla przedsiębiorców do 65 % kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż:
- maksymalna wysokość dofinansowania 80 zł/ m2 lokalu,
- górny limit dofinansowania 6000 zł/lokal.
Wniosek o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miasta Poznania, najlepiej bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań - pokój nr 202 (sekretariat Wydziału), piętro II lub pocztą na adres:
Wydział Ochrony Środowiska UMP, 61-655 Poznań, ul. Gronowa 22a.
Datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do Urzędu Miasta Poznania.