Dotacja może być udzielona na trwałą likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpienie go poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewanie gazowe lub ogrzewanie elektryczne na terenie miasta Poznania, na obszarach bilansowych o największym stopniu emisji pyłów drobnych PM10 i benzo-alfa-pirenu tj:
- A1 - Stare Miasto i Chwaliszewo (ścisłe centrum miasta ograniczone ringiem Stübbena)
- C1 - Wilda Północna,
- C6 - Łazarz.
Granice obszarów bilansowych określono w załączniku nr 1 do uchwały
Wysokość środków finansowych przeznaczonych na dotacje w budżecie Miasta Poznania w roku 2016 wynosi 2.599.503,77 zł. Środki finansowe pochodzą w części z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz budżetu miasta.
Uprawnionymi do składania wniosków o udzielenie dotacji są podmioty niezaliczane do sektora finansów publicznych, w szczególności:
- osoby fizyczne,
- wspólnoty mieszkaniowe,
- osoby prawne,
- przedsiębiorcy
oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi.
Wysokość dotacji wynosić może maksymalnie do 80 % kosztów kwalifikowanych, a dla przedsiębiorców do 65 % kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż:
- maksymalna wysokość dofinansowania 80 zł/ m2 lokalu,
- górny limit dofinansowania 6000 zł/lokal.
Wniosek o udzielenie dotacji wraz z załącznikami należy składać w Urzędzie Miasta Poznania, najlepiej bezpośrednio w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań - pokój nr 202 (sekretariat Wydziału), piętro II lub pocztą na adres:
Wydział Ochrony Środowiska UMP, 61-655 Poznań, ul. Gronowa 22a.
Datą złożenia wniosku jest data wpływu wniosku do Urzędu Miasta Poznania.
Zobacz również

Dzień Bobra

Do końca kwietnia trwa nabór wniosków do programu usuwania azbestu!

Poznań walczy z inwazyjnymi gatunkami obcymi
