W sierpniu Gratowisko na Dębcu będzie nieczynne
![Na zdjęciu gratowisko na Dębcu widziane z lotu ptaka - grafika artykułu](/mim/wos/pictures/obrazek,pic1,1016,233837,412101,show2.jpg&_sst=1739447336765)
Gratowisko Dębiec przy ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284 jest modernizowane od ubiegłego roku. 9 sierpnia Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu rozpocznie kolejny etap prac związanych z budową zadaszeń. Prace potrwają do 31 sierpnia. Modernizacja wymaga tymczasowego zamknięcia obiektu.
Mieszkańcy i mieszkanki Poznania nadal mogą jednak korzystać z Gratowiska Wschód (przy ul. Wrzesińskiej 12 w Poznaniu) oraz Gratowiska Morasko (przy ul. Meteorytowej 1 w Suchym Lesie).
Na tych Gratowiskach - działają też punkty "Drugie Życie Rzeczy". To miejsca, do których można oddać przedmioty, które są komuś niepotrzebne, ale są wciąż sprawne i mogą przydać się innym. Mogą to być meble, zabawki, płyty i kasety, książki, naczynia, sprzęt sportowy i wiele innych. Warunek jest jeden: muszą być to rzeczy działające, czyste i takie, które nie stwarzają zagrożenia dla kolejnych użytkowników. Wystarczy je dostarczyć do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, a tam zostaną przyjęte bez opłaty. Z kolei osoby, które szukają staroci, mogą odwiedzić punkt i za symboliczną opłatą wybrać sobie przedmioty, na których im zależy.
Do tej pory podczas remontu PSZOK-u na Dębcu odmalowano kontenery na odpady i ustawiono nad nimi wiatę. Punkt "Drugie Życie Rzeczy" zyskał nowe oświetlenie. Wyremontowano też zaplecze socjalne - m.in. naprawiono dach, wymieniono orynnowanie, a attyka została zabezpieczona przed korozją.
AW
Zobacz również
![Każdy, kto rozlicza podatki w Poznaniu, może liczyć na wiele zniżek Na zdjęciu trzech mężczyzn za stołem konferencyjnym, w tle ścianka z herbem miasta](/mim/wos/pictures/na-zdjeciu-trzech-mezczyzn-za-stolem-konferencyjnym-w-tle-sciank,pic1,1016,0,434556,show2.jpg?_sst=1739447336765)
Rozliczasz PIT w Poznaniu? To kaPITalnie!
![Akcja "Podaruj swój czas kotom ze schroniska" rozpoczęła się w poniedziałek, 17 lutego i potrwa tydzień - do niedzieli (23 lutego)/ fot. Dzika Fota Na zdjęciu bury kot leżący na kocu](/mim/wos/pictures/na-zdjeciu-bury-kot-lezacy-na-kocu,pic1,1016,0,434590,show2.jpg?_sst=1739447336765)
Koty świętują!
![Radę Języka Polskiego reprezentował będzie prof. UJ dr hab. Michał Rusinek, literaturoznawca, prezes Fundacji im. Wisławy Szymborskiej Grafika - na kolorowym tle tytuł debaty - język a tożsamość](/mim/wos/pictures/grafika-na-kolorowym-tle-tytul-debaty-jezyk-a-tozsamosc,pic1,1016,0,434568,show2.jpg?_sst=1739447336765)
9. Poznańska Debata o Języku - zmiana uczestników
![Rozejm w Trewirze z 16 lutego 1919 roku był pierwszym uznaniem żądań Polaków dotyczących przyłączenia Wielkopolski do Rzeczypospolitej Tabliczka z dedykacją dla Marszałka Ferdinanda Focha, opisująca jego zasługi i znaczenie. Tabliczka jest w języku polskim i zawiera tekst: "Marszałek Ferdinand Foch (02.10.1851 - 20.03.1929) Ordownik sprawy polskiej podczas Powstania Wielkopolskiego, wybitny francuski wojskowy... (ciąg dalszy)." W tle znajdują się dwie osoby w mundurach wojskowych, jedna z nich ma na ramieniu biało-czerwoną szarfę.](/mim/wos/pictures/tabliczka-z-dedykacja-dla-marszalka-ferdinanda-focha-opisujaca-j,pic1,1016,0,434562,show2.jpg?_sst=1739447336765)