Noc w Palmiarni
Noc w Palmiarni to nie tylko okazja do zwiedzania obiektu po zachodzie słońca, ale także muzyczna, pełna emocji podróż, tym razem w latynoskich rytmach. W piątek wśród tropików wystąpi grupa Azúcar. To trio grające tradycyjne rytmy kubańskie takie jak son, danzon, chachacha i bolero. W repertuarze artystów znajdą się klasyki muzyki kubańskiej, meksykańskiej i latynoskiej. Koncerty odbywać się będą w setach od godz. 20.30 do 22.30.
Nocne zwiedzanie odbędzie się w piątek, 25 października. Akcja rozpocznie się o godz. 20.00 i potrwa do 2.00 w nocy. Kasa czynna będzie do godz. 1.00. W godz. 5.00 - 22.00 będą otwarte wszystkie bramy parku Wilsona, a od 22.00 tylko wejście od ul. Matejki.
Wstęp na wydarzenie jest w cenie biletu do Palmiarni, czyli 12 zł (ulgowy) i 16 zł (normalny). Bilety można nabyć tradycyjnie w kasie w dniu wydarzenia bezpośrednio przed wejściem lub online (ta opcja na pewno pomoże usprawnić wejście). Warto zabrać ze sobą latarkę, aby móc w pełni korzystać z nocnych atrakcji.
Liczba osób przebywających jednocześnie w Palmiarni Poznańskiej jest ograniczona ze względów bezpieczeństwa. Z uwagi na to, wejście zwiedzających do obiektu może być czasowo wstrzymane. Osoby ponad dozwolony limit będą sukcesywnie zapraszane do przestrzeni Palmiarni wraz z opuszczaniem pawilonów przez innych zwiedzających.
Wydarzenie w szczególnym miejscu
Palmiarnia Poznańska już od ponad stu lat znajduje się w parku Wilsona, będąc najstarszym i największym tego typu ogrodem w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Odwiedzających czeka tam niezapomniana podróż po odległych kontynentach wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia dodatkowo wzbogacają dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb.
W dziewięciu pawilonach prezentowanych jest ponad tysiąc gatunków roślin, w tym 50 wodnych - umieszczonych w akwariach wraz ze 170 gatunkami ryb. Poszczególne pawilony prezentują florę określonej strefy klimatycznej, w tym klimatu umiarkowanego, subtropikalnego, tropikalnego, sukulenty i kserofity Starego i Nowego Świata, a także roślinność sawanny.
AJ