Można już odwiedzić świąteczne jarmarki
Jarmark świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich można odwiedzać 6 dni w tygodniu, od wtorku do niedzieli - w godz. 11-21 (wtorek, środa, czwartek i niedziela) oraz w godz. 11-22 (piątek i sobota).
Na MTP na odwiedzających czekają liczne atrakcje - m.in. wielkie młyńskie koło, które umożliwi podziwianie panoramy Poznania oraz lodowisko, które zapewni rozrywkę dla całej rodziny, a także weekendowe koncerty. Najmłodszych ucieszy zapewne domek ze Świętym Mikołajem, który czeka na dzieci z opowieściami i upominkami. Dla małych poznaniaków i poznanianek oraz odwiedzających nasze miasto turystów przygotowano również urokliwe karuzele, które dodają świątecznej atmosfery. Na jarmark powrócił Łoś Marcin, który - przemawiając ludzkim głosem - zabawia odwiedzających świątecznymi historiami.
Organizatorzy przygotowali też strefę gastronomiczną. Na odwiedzających czeka m.in grzane wino, gorąca czekolada, pyszna zimowa herbata, szeroki wybór dań z grilla czy świątecznych smakołyków. Na stoiskach z rękodziełem można zaopatrzyć się w świąteczne ozdoby oraz bożonarodzeniowe prezenty dla bliskich. Na miejscu stanęła również scena, na której w weekendy odbywać się będą koncerty. Publiczność będzie mogła posłuchać zarówno świątecznych melodii, jak i występów popularnych gwiazd.
Jarmark na MTP będzie działać do 31 grudnia. Bieżące informacje są zamieszczane na stronie internetowej Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Rekordowo długi jarmark na placu Wolności
Świąteczny klimat można już poczuć także na placu Wolności. Jarmark Bożonarodzeniowy w tym miejscu działa codziennie od godz. 11 do 21.
W sercu miasta gości ponad 50 wystawców z wielu zakątków Europy - np. Litwy, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Węgier, Francji, Holandii oraz różnych stron Polski. Na mieszkańców i turystów czeka prawdziwa uczta zmysłów. Mogą skosztować lokalne i tradycyjne smakołyki, jak aromatyczny bigos, pyra z gzikiem czy rogal świętomarciński oraz potrawy i przekąski z innych stron świata - hiszpańskie churrosy, amerykańskie corndogi i wiele innych. Betlejem Poznańskie to nie tylko miejsce, gdzie można odkryć nowe smaki, ale również skarbnica pomysłów na oryginalne prezenty świąteczne, ozdoby i przedmioty codziennego użytku.
Świąteczny klimat można poczuć także dzięki weneckiej karuzeli, która pozwoli miłośnikom tradycji przenieść się do minionych czasów. Powróciła także klasyczna kolejka, karuzela z reniferami oraz młyńskie koło, dzięki któremu można podziwiać centrum miasta z wysokości aż 33 metrów.
Organizatorzy jarmarku zadbali także o szeroki program kulturalny, na który składa się przeszło 50 wydarzeń - koncerty, spektakle oraz specjalne dni tematyczne. W poniedziałki seniorzy mogą skorzystać z oferty w promocyjnych cenach. Środy to dni dla rodzin, czyli atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych i ich opiekunach - spektakle, warsztaty i ciekawe oferty promocyjny, a także nowość - koło fortuny, czyli animacje z nagrodami. Czwartki dedykowane są studentom. W te dni będzie odbywać się Christmas Silent Disco. Na studentów czekają też rabaty.
Betlejem Poznańskie współpracuje także z organizacjami pozarządowymi, tworząc przestrzeń sprzyjającą wspólnym działaniom na rzecz potrzebujących.
Tegoroczny jarmark na placu Wolności potrwa w tym roku rekordowo długo, bo aż 52 dni - do 6 stycznia 2025 r.
O tym, co jeszcze będzie się działo w sercu Poznania, można przeczytać na stronie internetowej Betlejem Poznańskiego.
To nie koniec niespodzianek. Już w najbliższy weekend - w sobotę, 23 listopada - nastąpi otwarcie Betlejem Poznańskiego na Starym Rynku. Stanie tam lodowisko o powierzchni prawie 400 mkw oraz XIX-wieczna wenecka karuzela.
Na bożonarodzeniowe jarmarki zawiezie świąteczna bimba
Jak co roku przed Bożym Narodzeniem po Poznaniu jeździ rozświetlony tysiącami lampek i pachnący piernikami tramwaj. Tegoroczny jest wyjątkowy, bo... w czapce świętego Mikołaja. Świąteczna bimba w zupełnie nowej odsłonie kursuje na linii 24. Jego trasa została zaplanowana tak, by można było dotrzeć komunikacją miejską z jednego jarmarku na drugi.
Linia 24 będzie kursować po Poznaniu do 6 stycznia 2025 r. Obowiązuje tam opłata za przejazdy zgodna z taryfą biletową ZTM w Poznaniu.
Więcej informacji i świątecznej bimbie znajduje się na stronie internetowej Poznan.pl.
AJ