"Teatralny Golęcin" to program piątkowych i sobotnich warsztatów w Centrum Zjawisk Teatralnych.
Nowe miejsce na kulturalnej mapie Poznania zaprasza młodzież, dorosłych i seniorów na podróż w świat kreacji, sceny i zaplecza teatralnego, na zajęcia wspomagające kreatywność, uczące współpracy w grupie i pewności siebie. W naszej ofercie znajdują się m.in. aktorstwo, tworzenie lalek, kostiumów i scenografii...
Dynamikę i poziom zajęć dostosowujemy do wieku i zaawansowania uczestników. Prowadzimy zajęcia w małych grupach i z wykwalifikowanymi instruktorami, profesjonalistami w swoich dziedzinach. Spotykamy się na dwie godziny, w trakcie których odbywają się równocześnie dwa odrębne warsztaty. Każdy w innej sali, z innych instruktorem i z innej dziedziny. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.
Inicjatorem wydarzeń jest Teatr Asocjacja 2006, popularyzujący nurt teatru plastycznego. Wszystko to odbędzie się w otoczeniu golęcińskich lasów i jezior, z dala od zgiełku miasta.
Organizatorzy proszą o przygotowanie ubrań odpowiednich do wybranych warsztatów (np. wygodne do ćwiczeń ruchowych i przeznaczonych do ubrudzenia na warsztatach plastycznych).
Opłata za warsztat: 5 zł od każdego uczestnika
Pytania i zapisy: tel. 501 776 630, e-mail: asocjacja2006@gmail.com
Warsztaty teatralne - Autorska konstrukcja warsztatu oparta na inspiracji i doświadczeniach zaczerpniętych z takich praktyk jak:
- metoda pracy Jerzego Grotowskiego - techniki kompozycyjne pracy aktora;
- metoda pracy tancerzy butoh (m.in. Atsushi Takenouchi);
- contact improvisation (m.in. metoda praktykowana w Polskim Teatrze Tańca);
- inne doświadczenia warsztatowe.
"Metoda kształcenia aktora (...) zmierzająca nie do uczenia go czegoś, ale do eliminowania przeszkód jakie w procesie duchowym może stawiać mu jego organizm. Organizm aktora winien wyzbyć się względem procesu wewnętrznego jakiegokolwiek oporu i to tak, aby nie było właściwie żadnej czasowej różnicy między impulsem wewnętrznym a zewnętrznym odreagowaniem, aby impuls sam w sobie był jednoczesnym odreagowaniem (...)" (J. Grotowski)