SKF KS Poznań powalczy o drugą ligę

Od piątku do niedzieli (29.04-01.05) w hali Politechniki Poznańskiej trwała rywalizacja o prawo gry w turnieju finałowym o awans do drugiej ligi siatkówki kobiet. Do rywalizacji stanęły ekipy: KS Spójnia Stargard, KS Stal Grudziądz oraz gospodynie turnieju SKF KS Poznań.

Turniej rozpoczął się od meczu KKS Spójnia Stargard - KS Stal Grudziądz, w której to lepszy okazał się zespół ze Stargardu wygrywając 3:1.

W sobotę, drugiego dnia turnieju, do walki przystąpiła drużyna gospodyń podejmując KS Stal Grudziądz. Po dobrym początku i pierwszym secie drużyna SKF KS Poznań objęła prowadzenie w setach 1:0. Kolejne dwa sety wygrały zawodniczki z Grudziądza. 4 set padł łupem drużyny gospodarza turnieju. Po doprowadzeniu do stanu 2:2 w setach, poznanianki nie potrafiły jednak przechylić szali na swoją korzyść w tie-breaku. Mimo prowadzenia w końcówce uległy i przegrały spotkanie 2:3.

Niedzielny mecz był zatem dla poznańskich siatkarek pojedynkiem o życie. Spięte zawodniczki z Poznania uległy na otwarcie bardzo wyraźnie 14:25. W kolejnej odsłonie podopieczne trenera Zbigniewa Woźniaka pozbierały się do walki i wygrały 25:22 wyrównując stan spotkania na 1:1. Trzeci set nie przyniósł wyjścia na prowadzenie, ale zimny kubeł wody 18:25 i 1:2. Dwa kolejne sety to partie o być, albo nie być dla poznańskiego zespołu. Kapitalny 4 set i wygrana 25:11 dały duże nadzieje. Niesiona dopingiem własnych kibiców drużyna z wygrała w piątym secie 15:8 i całe spotkanie 3:2.

Siatkarki SKF KS Poznań zapewniły sobie awans do turnieju finałowego o prawo gry w drugiej lidze siatkówki kobiet, który w dniach 13-15 maja rozegrany zostanie w Siewierzu, a rywalkami poznańskiego zespołu będą: