Poznań i Grupa MTP z prestiżową nagrodą

W 2027 roku Poznań będzie gospodarzem największego wydarzenia kosmicznego na świecie: Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego. Starania o to trwały blisko dwa lata. Teraz wszystkie zaangażowane w to instytucje - w tym Miasto - otrzymały prestiżową nagrodę.

Na zdjęciu stary Rynek w Poznaniu - grafika artykułu
Komitet Organizacyjny IAC 2027 został wyróżniony prestiżową nagrodą MP Impact Awards

Komitet Organizacyjny Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego - IAC 2027 został wyróżniony prestiżową nagrodą MP Impact Awards. To wyróżnienie zostało przyznane w kategorii "Kampania" za działania promocyjno-lobbingowe związane z pozyskaniem kongresu. 

W skład komitetu organizacyjnego wchodzą: Miasto Poznań, Europejska Fundacja Kosmiczna, Grupa MTP, The Way oraz Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Polska Agencja Kosmiczna, Poznań Convention Bureau przy wsparciu Polskich Linii Lotniczych LOT.

MP Impact Awards to pierwszy konkurs poświęcony inicjatywom, kampaniom i wydarzeniom, które mają istotny wpływ na funkcjonowanie i rozwój branży spotkań. Jego celem jest wyróżnienie i promocja projektów, które mają znaczenie na poziomie lokalnym, ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Wśród nagrodzonych znajdują się te, które przyczyniają się do rozwoju branży, podejmowania kluczowych wyzwań i rozwiązywania problemów.

- To dla nas ogromne wyróżnienie i wielka satysfakcja, bo projekt ten wymagał zaangażowania wielu partnerów, instytucji i organizacji. Udowadnia, że niemożliwe nie istnieje - wspólnymi siłami osiągnęliśmy ogromny sukces - podkreślają przedstawiciele Miasta oraz Grupy MTP.

Starania o pozyskanie Międzynarodowego Kongresu Astronautycznego IAC 2027 trwały blisko dwa lata. Ostateczna decyzja zapadła podczas tegorocznego Kongresu IAC 2024 w Mediolanie, gdzie członkowie Międzynarodowej Federacji Astronautycznej IAF jednogłośnie wskazali Poznań jako gospodarza wydarzenia.

Kongres to najważniejsze wydarzenie branży kosmicznej na świecie, które co roku przyciąga tysiące uczestników, w tym naukowców, inżynierów, przedstawicieli agencji, firm i sektora prywatnego. Jego organizacja w Poznaniu to nie tylko ogromny prestiż, ale także szansa na promocję polskiego sektora kosmicznego oraz wzmocnienie pozycji Miasta na arenie międzynarodowej. Teraz ruszają intensywne przygotowania do tego wydarzenia.

AW