Jak radzić sobie z emocjami - warsztaty dla rodziców nastolatków

Jak wspierać nastolatków, którzy doświadczają trudnych emocji? Ruszyły zapisy na kolejne bezpłatne warsztaty dla rodziców i opiekunów, którzy chcą wspierać zdrowie psychiczne dzieci. Zgłaszać można się do wtorku, 24 września.

Na zdjęciu sala wypełniona ludźmi, słuchającymi prowadzącej warsztat - grafika artykułu
Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z cyklu "Zdrowie w głowie"

Warsztaty to część akcji "Zdrowie w głowie". Mogą wziąć w nich udział wszyscy zainteresowani mieszkańcy i mieszkanki Poznania. Spotkanie odbędzie się 27 września (piątek), w godz. 17:00-19:00 w Centrum Profilaktyki "Świt" (ul. Świt 34/36, pierwsze piętro pawilonu). Jest bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Do wtorku, 24 września, można się na nie zgłaszać za pomocą formularza online.

Zajęcia poruszą przede wszystkim zagadnienia związane z trudnymi emocjami. Jego uczestnicy i uczestniczki dowiedzą się, jak można sobie z nimi poradzić. Wskazane zostaną takżę dysfunkcyjne próby, jakie podejmują młodzi ludzie, by się od nich uwolnić. Podczas spotkania wykorzystany zostanie m.in. poradnik. "Nastolatki na zakręcie. Jak wspierać zdrowie psychiczne młodych osób?". 

Warsztaty poprowadzi Magdalena Pytel, psycholożka, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, która na co dzień prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną. Zajmuje się również popularyzowaniem wiedzy na temat zdrowia psychicznego w mediach, na łamach czasopism popularnonaukowych oraz podczas szkoleń, zajęć dla studentów,  konferencji i warsztatów.

"Zdrowie w głowie" to ogólnopolska akcja społeczna, która rozpoczęła się w 2023 roku. Jej misją jest dotarcie do tych, którzy mają realny wpływ na życie młodych ludzi i dostarczenie im kompetencji do skutecznego wspierania ich zdrowia psychicznego. Dlatego czasopismo "Charaktery" we współpracy ze specjalistami problematyki zdrowia psychicznego, z Fundacją TVN oraz firmą Amazon, przygotowało poradnik "Nastolatki na zakręcie. Jak wspierać zdrowie w głowie młodych ludzi?".

Miasto Poznań, wspierając akcję, zaplanowało także cykl zajęć dla kadry pedagogicznej oraz rodziców i opiekunów. Poza ogólnodostępnymi warsztatami odbyły się również spotkania dla pedagogów uczestniczących w projekcie "Poznań uzależniony od profilaktyki"oraz dla rodziców.

AW