Gra Miejska w ramach MPR I TKC

27 grudnia 2008 r. serdecznie zapraszamy na trzecią, a zarazem ostatnią w tym roku grę miejską pt."Czas Patriotów", organizowaną z okazji 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.

  • Etap internetowy

    : 22-23 grudnia br.

  • Etap uliczny

    : 27 grudnia br. między 10.00-14.00


29 listopada 2008 r. odbyła się druga Gra Miejska pt. "Krocząc po trakcie. Śladami królów i cesarzy", organizowana w ramach Programu "Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu" oraz Miejskiego Programu Rewitalizacji dla miasta Poznania.

  • Etap internetowy - 26-28.11.08
  • Etap uliczny - 29.11.08

Więcej szczegółów na stronie www.gramiejska.pl


25 października 2008 r. odbyła się kolejna edycja Gry Miejskiej PIERWSZY STOPIEŃ POZNANIA. Tym razem planszą gry był Ostrów Tumski i Śródka, czyli tam gdzie się zaczęła Polska.

Relację i zdjęcia z gry można zobaczyć na stronie: www.gramiejska.pl.

Zapraszamy także na następną grę miejską. Już 29 listopada br.!

W ramach współpracy Miasta Poznania z organizacjami pozarządowymi, w najbliższych miesiącach Studencki Klub Turystyczny VIATOR realizuje projekt pod nazwą "Cykl gier miejskich - POZNAŃ INACZEJ". Stowarzyszenie uzyskało dofinansowanie na realizację zadania z Urzędu Miasta Poznania w ramach otwartego konkursu ofert.


Projekt realizowany będzie na obszarach objętych Miejskim Programem Rewitalizacji oraz Programem Trakt Królewsko-Cesarski w Poznaniu, m.in. na Śródce, Ostrowie Tumskim i Chwaliszewie.

W ramach projektu "Cykl gier miejskich - POZNAŃ INACZEJ", zostały opracowane i opublikowane trzy gry skupiające się na następujących tematach:

  • "Tam gdzie się zaczęła Polska. Śladami zabytków architektury Śródki i Ostrowa Tumskiego", premiera gry odbędzie się 25 października br.

  • "Krocząc po trakcie. Śladami królów i cesarzy", premiera gry odbędzie się 29 listopada br.

  • "Czas Patriotów. Szlakiem miejsc związanych z wybuchem powstania wielkopolskiego", premiera gry odbędzie się 27 grudnia br.


Gra Miejska to coraz bardziej popularny rodzaj rozrywki, w której miasto staje się planszą do gry, a poszczególne zespoły graczy muszą się po niej sprawnie poruszać, rozwiązując i pokonując przeróżne zadania. Idea cyklu gier miejskich "POZNAŃ INACZEJ" polega na trwałym wkomponowaniu gry w przestrzeń miasta tak, by stanowiła stałą atrakcję nie tylko dla przyjeżdżających turystów, ale też dla mieszkańców Poznania, chcących inaczej spojrzeć na swoje miasto.

Przy opracowywaniu poszczególnych elementów gry, wykorzystane zostały walory przestrzeni miejskiej związanej z jej tematyką tak, aby dana przestrzeń nabrała aurę tajemniczości, a uczestnicy gry poznali zwykle niedostrzegane szczegóły otoczenia.


Serdecznie zapraszamy!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej