Wydział Klimatu i Środowiska serdecznie zaprasza na wyjątkowe Ekomikołajki, które odbędą się 14 grudnia w Palamiarnii Poznańskiej w godzinach od 10.00 do 15.00

W środę 30 października br., online oraz stacjonarnie w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania odbyły się warsztaty poświęcone problematyce koszenia i grabienia w warunkach miejskich. Organizatorem spotkań był Wydział Klimatu i Środowiska.

W jaki sposób ograniczyć skutki gwałtownych opadów, susz czy silnych wiatrów? Co zrobić, by upały nie były tak odczuwalne dla mieszkańców? Jak racjonalnie korzystać z zasobów wodnych? Dlaczego tak ważne jest tworzenie nowych obszarów zieleni? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań ma dać "Plan adaptacji do zmian klimatu Miasta Poznania do roku 2030". Zaktualizowaną wersję dokumentu przyjęli we wtorek miejscy radni.

Z uwagi na przekroczenie wczoraj (tj. 01.12.2024) wartości 50 µg/m3 stężeń pyłów drobnych PM10 oraz prognozowanie utrzymania się tego przekroczenia, wprowadza się dzisiaj, na obszarze Poznania zakaz stosowania kominków opalanych drewnem, piecy kaflowych lub typu "koza" oraz kotłów węglowych nie spełniających wymagań Ekoprojektu dla posiadających drugi sposób ogrzewania z miejskiej sieci ciepłowniczej, gazowe, elektryczne bądź inne spełniające wymagania Ekoprojektu.

Zmiana pogody i wielki przebój "Last Christmas" to znaki, że już lada moment będziemy mogli otwierać świąteczne podarunki! A skoro podarunki to kolędowanie oraz piękna zielona, pachnąca choinka. Choinka, którą jak co roku dobrze byłoby przyozdobić. A może w tym roku odważyć się przyozdobić ją w inny, nietypowy, a do tego oryginalny i ekologiczny sposób?

Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania zaprasza na szkolenie "IGO - inwazyjne gatunki obce w Poznaniu" organizowane dnia 02.12.2024 r. w budynku Urzędu Miasta, w Sali S3, ul. plac Kolegiacki 17 o godz. 12:00.

Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania we współpracy z Zakładem Lasów Poznańskich serdecznie zaprasza do Leśniczówki Antoninek na wydarzenie pn.: Noc Sów.