Szkoły z brylantami!
Kiedy pokazałam naszym uczniom statuetkę, zakończoną ozdobnym kamieniem, usłyszałam od jednej z uczennic: ojej, to my chodzimy do brylantowej szkoły. I to był dla mnie największy komplement- uśmiecha się Katarzyna Przybył, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 105. Jestem dumna, że doceniono nasze starania na rzecz dzieci niepełnosprawnych i powiem tak- jeszcze bardziej chce mi się teraz pracować.
Taka nagroda to kolejny dowód na to, że wśród nauczycieli naprawdę są zapaleńcy i pasjonaci- mówi Jolanta Czereśniowska, dyrektor Szkoły podstawowej nr 74.Także rodzice znajdują mnóstwo czasu i energii, by z nami współpracować. Organizujemy cyklicznie Rodzinny Rajd Rowerowy czy Naukowe Walentynki, pracujemy nad sceną dla lokalnej społeczności. Staramy się. I ciągle nam się chce.
Nie mogę się pochwalić wyjątkową figurą czy super fryzurą, ale mogę się pochwalić tytułem nauczyciela Roku 2016- napisała na portalu społecznościowym Emilia Mendak, zastępca dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych. Chwalę się tym tytułem, bo staram się pracować z uczniami nad tym, czego nie widać gołym okiem, dlatego, że nie o oceny mi chodzi, tylko o postawy młodych ludzi. Szczególnie staram się wyrabiać w nich przedsiębiorczość i serce mi rośnie, gdy widzę- zwykle dopiero po kilku latach- że moi wychowankowie zakładają firmy, działają zawodowo prężnie i z sukcesami. Jeśli chodzi o oceny- to oni często są "trójkowi", ale mają w sobie to coś, tę kreatywność, która pozwala im efektywnie iść przez życie. Powiem tak- wzruszyłam się, gdy na gali, gdzie wręczano nam te nagrody popłynęła piosenka Franka Sinatry " My way", bo to jest piosenka adekwatna do każdego nauczyciela, który wykonuje swój zawód z zaangażowaniem i sercem.
Ten tytuł to dla mnie ukoronowanie mojej pracy i potwierdzenie, że podjęłam właściwą decyzję wybierając zawód nauczyciela- uśmiecha się Bernadeta Mika, nauczyciel w Zespole Szkół z Odziałami Integracyjnymi nr 2, a zarazem wielka miłośniczka Poznania i przewodnik po naszym mieście. Rodzice szczerze mi go odradzali, ale nie mieli racji. Chociaż w mediach często lansuje się negatywny obraz nauczyciela, to jednak wcale tak nie jest. Tyle, że dzieci są wyczulone na fałsz i jak widzą nauczyciela, który tylko udaje, że je lubi, od razu to wyczują. I wtedy może być źle.
Dla mnie tytuł Wielkopolskiej Szkoły Roku 2016 to po prostu uwieńczenie wieloletniej pracy całej naszej społeczności- mówi Ligia Przybył, dyrektor Gimnazjum nr 50. Wysiłek całego zespołu- nauczycieli, uczniów, rodziców nie poszedł na marne i to jest super!
My jesteśmy szkołą branżową, a taką rzadko się docenia- mówił Grzegorz Owczarzak, dyrektor ZSBD w Poznaniu. Dlatego tym bardziej jestem dumny z tego, że zostaliśmy uhonorowani w tym konkursie medalem za zasługi dla naszego województwa "za całokształt". A przecież nasi uczniowie nie wygrywają olimpiad z języka polskiego czy chemii, tylko "błyszczą" na zawodowych konkursach, takich, jak "Wyczarowane z drewna" i kończąc naukę u nas są stolarzami, budowlańcami czy architektami parków i ogrodów na poziomie europejskim.
Jeśli chodzi o nasze szkoły i naszych nauczycieli, naprawdę nie mamy się czego wstydzić, tak w Polsce, jak i w Europie- podkreślał Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty UM w Poznaniu. Odwiedzamy placówki w innych miastach i w innych krajach, zapraszamy do naszych i mamy porównanie. Jestem tego samego zdania, co uczennica z ZSS nr 105- to świetnie, że mamy w Poznaniu tyle brylantowych szkół.