W listopadzie cała szkoła wzięła udział w wystawie dotyczącej audiodeskrypcji (zorganizowanej w Muzeum Narodowym), czyli metodzie udostępniania sztuki osobom niewidomym poprzez jej dokładny opis lub włączanie dodatkowych zmysłów. Nawiązaliśmy do tego i pierwszego dnia pokusiliśmy się o sprawdzenie, jak to jest odbierać w ten sposób obrazy i filmy. Można było też zagrać w "Chińczyka" dla niewidomych, zawrzeć znajomość
z psami z Fundacji "Piesek dla Zuzi", które na co dzień biorą udział w dogoterapii, podziwiać uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2 w Poznaniu grających na bongosach, robiących przepiękną biżuterię czy specjalizujących się w sztuce carvingu ("rzeźbienia" w owocach
i warzywach).
Kulminacyjnym punktem tego dnia był występ zespołu Integracyjnego Klubu Tańców Polskich, w którym tańczą osoby na wózkach, w tym nasz uczeń - Michał Ptak. Występ ten zachwycił wszystkich, a niejednego też wzruszył.
Podczas drugiego dnia zastanawialiśmy się nad naszymi niedoskonałościami - czego nie widzimy, nie słyszymy, nie czujemy, nie rozumiemy. Powstały ciekawe gazetki i plakaty mówiące o tym, jak można poradzić sobie z tymi trudnościami.
Po raz kolejny okazało się, że mamy mądrą, refleksyjną i otwartą na kontakt z drugim człowiekiem, także niepełnosprawnym, młodzież.
Zdjęcia z imprezy na stronie Gimnazjum nr 6: www.gim6.poznan.pl
Zobacz również

Życzenia Wielkanocne

Uczniowie uczcili rocznicę koronacji swojego patrona

Cztery zabytkowe budynki oświatowe na Łazarzu zyskują nowe dachy
