Wydział Oświaty zaprasza organizacje pozarządowe do aplikowania w Otwartym Konkursie Ofert w priorytecie pn. "Wspieranie organizacji wypoczynku i działań edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, w szczególności z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, podczas ferii zimowych".

Choinka - czy to sztuczna czy żywa - nie musi wcale uginać się od drogich bombek czy kolorowych lampek. Ozdoby można zrobić samemu i to z wykorzystaniem materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Do tego zachęca Zakład Zagospodarowania Odpadów, organizator konkursu na ekochoinkę, skierowanego do poznańskich przedszkolaków.  

Przy XX Liceum Ogólnokształcącym na osiedlu Wichrowe Wzgórze powstaje nowe miejsce przeznaczone na aktywność fizyczną. W budowanej hali sportowej zaplanowano pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki oraz trybuny. Nowa część szkoły ma już elewację, wszystkie okna, drzwi zewnętrzne. Aktualnie najwięcej prac realizowanych jest w środku budynku.

Uczniowie liceów, techników i szkół branżowych już po raz trzeci sprawdzą swoją wiedzę o ekologii i ochronie środowiska. Prezydent Poznania objął test honorowym patronatem.

Edukacja klimatyczna staje się kluczowym elementem nowoczesnego systemu nauczania, a najlepsze efekty przynosi wtedy, gdy uczniowie mają poczucie realnego wpływu, rozwiązując samodzielnie zdiagnozowane problemy w swoim lokalnym środowisku. W ciągu 6 lat w ośmiu szkołach w trzech województwach stworzono przestrzenie edukacyjne typu School Living Lab - pracownie, w których młodzież nie tylko zdobywa nowe kompetencje, jak umiejętności technologiczne, ale także rozwija empatię i sprawczość.

11 nowych sal gimnastycznych, 90 zmodernizowanych boisk oraz 24 bieżnie lekkoatletyczne i skocznie, służące do skoku w dal - to wszystko udało się zrealizować w Poznaniu w ciągu ostatnich 10 lat. A to nie koniec. W planach jest m.in. budowa kolejnych hal i boisk sportowych. 

Miasto Poznań wspiera dzieci z rodzin romskich, oferując im możliwość nauki konkretnego fachu. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z rzemieślnikami podczas praktycznych warsztatów, mają one okazję zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają poszczególne profesje i dowiedzieć się, jakie umiejętności są potrzebne do ich wykonywania. Pilotażowy projekt jest adresowany do romskich uczniów, uczęszczających do poznańskich szkół podstawowych.

Uczniowie szkoły na Raszynie zyskają przestrzeń w nowych salach warsztatowych, gdzie będą zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności zawodowe. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, którego celem jest wyłonienie wykonawcy odpowiedzialnego za przygotowanie dokumentacji projektowej i rozbudowę na jej podstawie Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych przy ul. Raszyńskiej.

Liczba wyników na stronie
10